Головна Блог Аналітична стаття Статті Кіпрський NID у фокусі: що варто знати українським платникам податків

Кіпрський NID у фокусі: що варто знати українським платникам податків

25.09.2024
Автор: Crowe Mikhailenko
Переглядів : 779

Наразі активно обговорюється питання недонаповнення бюджету. Пропонуються різні пояснення, зокрема те, що податковій службі не надавали можливості ефективно працювати, що, на думку деяких, виправдовує введення нових податків або підвищення ставок існуючих.

Ми хотіли б висловити свою позицію на прикладі міжнародного оподаткування. Приводом для цього стала зустріч представників податкової служби з суддями Верховного суду, яка відбулася у липні в рамках податкового комітету парламенту.

Ця зустріч включала представників професійних асоціацій платників податків та податкових консультантів. Такий підхід є правильним, оскільки обговорення податкових питань повинно бути всебічним і враховувати інтереси всіх сторін.

Теми обговорення

На зустрічі розглядалося кілька важливих питань. Проте ми зосередимося на частині, яка стосувалася міжнародного оподаткування. Слід зазначити, що презентація податкової служби у цій темі була вдалою, оскільки вона чітко відображала проблемні зони, на які слід звернути увагу в майбутній роботі.

Це показує, що податкова служба має правильне розуміння зони ризиків у міжнародному оподаткуванні, і якщо їй буде надано можливість працювати ефективно, ці питання можна буде вирішити.

Однак на цьому слова подяки закінчуються. У своїй доповіді представники податкової служби зазначили, що в центрі їхньої особливої уваги перебуває кіпрський режим Notional Interest Deduction (NID). Розберімося, що це таке.

Кіпрський уряд впровадив NID через загрозу оподаткування кондуїтних компаній. Раніше кіпріотам вистачало того, що незначна надбавка у ставці відсотка залишалася у них. Однак, після усвідомлення принципу бенефіціарного власника, Кіпр запровадив новий податковий режим. Якщо позикодавці кіпрської компанії внесуть надані їй позики до капіталу, то ця компанія може умовно відображати у зменшення оподатковуваного прибутку 80% від отриманих процентних доходів.

В результаті ми маємо:

  • Великі активи (у вигляді капіталізованих позик) в обліку кіпрської компанії.
  • Сабстанс для концепцій бенефіціарного власника, КІК, ТЦУ.
  • Податкове навантаження у вигляді 2,5% (12,5% * (100% – 80%) від отриманих відсоткових доходів).

З урахуванням податку на репатріацію з країни джерела (в Україні це 5%), податкове навантаження всередині Кіпру фактично виявляється негативним або нульовим.

Стратегія Кіпру

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст