В Україні воєнний стан та загальна мобілізація тривають з 24 лютого 2022 року, всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними. Кожен з них може бути мобілізованим, крім того, їм заборонений виїзд за кордон. Військові під час воєнного стану не можуть звільнитися з військової служби так просто, як у мирний час ― кількість підстав суттєво зменшена.
Під час воєнного стану в Україні військові, які вже перебувають на службі не можуть звільнятися за тими ж підставами, що й у мирний час ― для строковиків, контрактників та мобілізованих існують різні терміни служби та підстави для звільнення.
Для мобілізованих військових протягом 2022−2023 року додали деякі підстави на звільнення, а деякі умови змінили. Зокрема, поранені та тяжкохворі військові, які потребують лікування місяцями можуть звільнятися на 6−12 місяців.
Депутати пропонують додати дві нові підстави для звільнення мобілізованих військових у категорії «за сімейними обставинами». В законопроекті № 10093 пропонують звільняти зі служби усиновлювачів.
В законі містяться схожі підстави, яка стосується виховання дітей, проте цього разу зміни відносяться до дітей-сиріт до 18 років.
Пользуйтесь консультацией: Увольнение с военной службы в Украине, последние изменения
Поки ще законопроект № 10093 тільки внесено до Верховної Ради та не прийнятий нею. Але він передбачає надання права на звільнення з військової служби за сімейними обставинами чоловікам через усиновлення та утримання дітей сирот.
Пропонується внести в статтю 26 закону України Про військовий обов’язок двох додаткових абзаців в частину 2, підкункт г) ― звільнення на підставі:
Таким чином, військовим необхідно буде довести, що у них на утриманні є дитина, яка була усиновлена. Або, що вони утримують дитину, і є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками або батьком-вихователем. На момент усиновлення вона має бути:
Після останніх змін, військовослужбовцям, які закінчили заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти та здобули рівень фахової передвищої військової освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб сержантського і старшинського складу строк служби встановили не менше 5 років. До цього військові цієї категорії могли служити від 24 до 60 місяців (від 2 до 5 років) в залежності від місця служби.
Строк служби для різних категорій військових відрізняється в мирний час та під час воєнного стану. Службу проходять так:
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.