Головна Блог Аналітична стаття Статті «ГРОШІ ЗА ПОВІТРЯ»: КОЛИ ПЛАТА ЗА ПАРКУВАННЯ НЕ ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНУ.

«ГРОШІ ЗА ПОВІТРЯ»: КОЛИ ПЛАТА ЗА ПАРКУВАННЯ НЕ ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНУ.

13.08.2017
Переглядів : 8343

Нещодавно ми, - у черговий раз, - бачили та слухали у ЗМІ звіти київської влади про «зміну правил паркування», яка звелася до зміни правил оплати за паркування. Нам відрапортували, що тепер не буде готівкової форми розрахунку, і «не треба буде давати гроші паркувальникам». І це представили як великий крок до прогресу.

Але, очевидно, слід підійти до питання з іншого боку: а коли, взагалі, справляння «плати за паркування» з водіїв є законним?

Тут треба обов’язково сказати, що за її справляння у максимальній кількості місць та у максимальному розмірі, окрім міської влади (яка отримує від цього кошти, і її зацікавленість зрозуміла) виступають «активісти» та громадські сили, які взагалі проти використання приватного транспорту: їм здається, що таким чином можна буде змусити автовласників пересісти на транспорт громадський. Звичайно ж, вони помиляються; втім, ідеології та мотивації цих людей, і тому, як вони впливають на правову ситуацію у цілому, і на права людини, зокрема, буде присвячено окрему статтю. Вони ж просувають ідею, що, «не сплачуючи за паркування, ти ухиляєшся від сплати податків, тим самим наносячи шкоду державі» (тобто, по суті, спекулюють на законослухняності, патріотизмі та «намаганні бути, як у Європі»).

А поки що ми розберемось: що таке, з точки зору закону, «паркування», що таке «паркувальний збір», хто його сплачує, і які ж права водіїв у спілкуванні із ними.

Чи є у законодавстві визначення «паркування»? Мені таке віднайти не вдалося.

У п.1.10 ПДР є визначення:

зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо);

стоянка — припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов’язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу.

Також у ПДР є розділ 15, який регулює питання зупинки і стоянки.

А «паркування» - немає. У Законі «Про дорожній рух» - теж немає.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст