Головна Блог Консультації від юристів Фіксація завданої шкоди в умовах воєнного стану

Фіксація завданої шкоди в умовах воєнного стану

31.03.2022
Переглядів : 4653

Як відомо, починаючи з 24 лютого 2022 року, у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на території України запроваджено воєнний стан, відповідно до Указу Президента України № 64/2022 строком на 30 діб, який був продовжений Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 строком ще на 30 діб.

Наразі на території України відбувається збройний конфлікт («війна») між Російською Федерацією та Україною в ході якого, на превеликий жаль, страждає мирне населення, якому завдаються як фізичні, психологічні ушкодження так і завдаються матеріальні втрати. Тож важливим постає питання фіксації та можливості компенсації завданої шкоди в умовах воєнного стану.

Україна збирає докази військової агресії з боку Російської Федерації, щоб згодом у міжнародних судах домогтися від Росії репарацій, кожен громадянин може долучатися до збору доказів та отримати зазначені компенсації від держави в майбутньому.

Що ж для цього потрібно фіксувати:

– загиблих і поранених мирних мешканців (акцентуйте атрибути одягу, особливі знаки, тощо);

– катування (побиття, зґвалтування, утримування в заручниках, використання цивільних як «живого щита»);

– пошкоджені та знищені цивільні будівлі, культурні пам’ятки й інші невійськові об’єкти;

– сліди обстрілів у житлових кварталах;

– переодягання диверсантів в українську спецформу, використання українського прапора, білого прапора як прикриття для вчинення злочинів;

– акти мародерства, пограбування;

– перешкоджання наданню медичної допомоги;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст