Головна Блог Новини Два роки поліції: реформа чи зміна форми?

Два роки поліції: реформа чи зміна форми?

05.08.2017
Переглядів : 1601

4 серпня відзначають другу річницю створення Нацполіції. Саме у цей день 2015 року президент Порошенко підписав закон "Про Національну поліцію", яким скасував норми про міліцію.

Довіра

Зростання довіри населення - те, на чому наголошують правоохоронці.

"Найважливішою оцінкою й основним показником нашої роботи є не показники і відсотки (це вторинне і це прийде само собою) - найважливішою є довіра людей, яка сьогодні зростає", - написав у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За даними соціологічної компанії TNS, у лютому 2017 року Національній поліції довіряли 43,5% українців (причому її підрозділу - Патрульній поліції - 53%).

Згадайте новину: Свято для «неангелів». Топ-10 поліцейських скандалів

Такі показники можна вважати прогресом. Наприклад, старій міліції у 2012 році довіряли лише 10% українців (дані групи "Рейтинг").

Разом з тим, довіра ще свідчить про загальний успіх реформи - перетворення міліції на поліцію наприкінці минулого року вважали успішним тільки 28% громадян.

Патрульна поліція

Патрульна поліція, яку почали створювати у липні 2015 року й укомплектовують дотепер, прийшла на зміну старій патрульно-постовій службі міліції та ДАІ.

За оцінками експертів, саме це - найуспішніша частина реформи поліції. За вже згаданим опитуванням TNS, 50,9% українців вважають, що патрульна поліція "служить громадянам України", а не владі чи ще комусь. За цим рейтингом патрульні значно випереджають суди, прокуратуру, органи місцевого самоврядування і ЗМІ.

"Якщо говорити про патрульну поліцію, то безумовно це - успіх. Особливо у порівнянні з колишньою ДАІ - тут немає масової корупції", - каже ВВС Україна політолог Володимир Фесенко.

Згадайте новину: Реформа поліції в Україні: чи допоможе при домашньому насильстві "ПОЛІНА"

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст