Міністерство цифрової трансформації України (далі - Мінцифра) ліквідувало довідку про склад сім’ї, що була необхідна для отримання багатьох державних послуг. Це повинно спростити отримання держпослуг для українців, зменшити адміністративне навантаження та знизити рівень бюрократії.
«Ми продовжуємо ліквідовувати всі безглузді довідки, які сьогодні вимагають від людей задля бюрократичної галочки. Сьогодні уряд скасував таку довідку для отримання п’яти послуг, які вимагають надання такої довідки. На черзі — ще спрощення 20 послуг», – наголосив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відомо, довідка про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання необхідна для:
- отримання багатьох видів державних допомог, пільг, субсидій;
- укладання договору про надання населенню послуг з електропостачання, водовідведення, вивозу сміття, з газопостачання;
- взяття на квартирний, земельний облік;
- при вчиненні нотаріальних дій (оформлення спадщини, відкриття спадщини, посвідчення договорів) та ін.
Повноваження видавати такі довідки належать ЖЕКам, таке право їм надано ще нормативно-правовим актом радянських часів - Постановою Ради Міністрів Української РСР від 11.12.1984 № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» у п. 18 цієї Постанови закріплено, що «довідка про склад сім’ї та реєстрацію видається організацією, що здійснює експлуатацію житлового будинку, або громадянином, що має у власності житловий будинок». Якщо за певним будинком створено ОСББ, то ці повноваження переходять до нього.
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 18 листопада схвалив пропозиції Мінцифри щодо виключення довідки про склад сім’ї з переліку документів, що подаються заявниками під час отримання 6 державних послуг, прийнято 6 Постанов.
Відтепер, довідка про склад сім’ї не потрібна:
Кабмін також скасував представлення такої довідки однією з осіб, яким виплачується грошова допомога, в разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності особи рядового чи начальницького складу та інвалідності особи, звільненої зі служби в Держслужбі спеціального зв'язку та захисту інформації.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.