Головна Блог Аналітична стаття Статті Довічне перебування особи у статусі підозрюваної особи

Довічне перебування особи у статусі підозрюваної особи

05.08.2024
Переглядів : 1149

Неможливо?

Поспішне та помилкове судження. Так як слідчий суддя ВАКС у ухвалі у справі 991/6227/24 від 30.07.2024 саме це і встановив. Строк перебування у статусі підозрюваної особи необмежений!

Тепер до суті. Захист встановив, що у кримінальному провадженні після повідомлення особи про підозру закінчилися строки досудового розслідування. Захист звернувся до прокурора з клопотанням про закриття кримінального провадження відповідно до п. 10 ч.1 ст. 284 КПК України, та отримав відмову, в якій прокурор зазначив, що це в незалежності від строків його дискреція, і він закривати кримінальне провадження не бажає. Відповідно до ст. 308 КПК України захист оскаржив дотримання розумних строків до прокурора вищого рівня, але отримав негативну відповідь, та ще не у вигляді постанови. Захист звернувся до слідчого судді ВАКС з оскарженням бездіяльності прокурора вищого рівня, та отримав ухвалу, що така бездіяльність не оскаржується, так як начебто по ст.308 КПК України відповідь прокурора може бути і у вигляді звичайного повідомлення. (Вказаний випадок описано у дописі: «ЯК СЛІДЧИЙ СУДДЯ ВІДМІНИВ СТ.110, 303 КПК УКРАЇНИ»).

https://www.facebook.com/share/p/kJ7wUuduzWkK53j9/

Далі захист звертається зі скаргою на повідомлення про підозру, де зазначає, що повідомлення про підозру має бути скасовано, так як закінчився строк досудового розслідування. Слідчий суддя ВАКС у згаданій ухвалі зазначив дві тези:

- Під час скасування повідомлення про підозру слідчий суддя не повинен перевіряти строки досудового розслідування.

- Навіть якщо слідчий суддя і повинен перевіряти строки досудового розслідування, то саме повідомлення про підозру було у межах строків, а тільки потім вони закінчилися. Тому скасовувати повідомлення про підозру не потрібно.

Згідно ст. 283 КПК України досудове розслідування закінчується коли прокурор закриває кримінальне провадження, звертається до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, звертається до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру. Тобто, якщо прокурор сам не закриває кримінальне провадження по закінченню строків досудового розслідування, та не направляє його до суду, то ОСОБА ПЕРЕБУВАЄ У СТАТУСІ ПІДОЗРЮВАНОЇ ДОВІЧНО.

З приводу повноважень слідчого судді надавати оцінку перебігу строків досудового розслідування.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст