Головна Блог Аналітична стаття Теми Доля судді і колишнього голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка

Доля судді і колишнього голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка

20.09.2015
Автор:
Переглядів : 2380

Чиновник якого затримали на хабарі завжди розповідає, що він жертва і що є погані люди, незаконні бажання яких він відмовився виконувати. Здебільшого це правда і факти, які оприлюднює затриманий хабарник потребують оцінки та наслідків. Проте це зовсім не означає, що цей конкретний чиновник не взяв хабар і не скоїв злочин в окремо взятому випадку. Суддя Антон Чернушенко займаючи посаду голови Апеляційного суду м. Києва просто взяв хабар і був затриманий на горячому. І цілком можливо, що в силу певних причин Чернушенко відмовився виконувати деякі незаконні вказівки з Адміністрації Президента, у зв‘язку з чим АП помстилась йому і викрила його як злочинця. Якщо б Чернушенко одного дня не взяв би хабар, то АП і не змогла би йому помститися у законний спосіб. Ось в чому питання. У суспільстві багато аналізують причини події – затримання судді на хабарі. Це треба робити. Проте так чи інакше злочин відбувся і хабар суддею був отриманий. Факт хабара - це першочергове, а причини викриття хабарника – це вже наступне. І на останнє: якщо б Чернушенко був чесним і дійсно був жертвою, то він би публічно з легкістю пояснив би суспільству звідкіля в нього гроші, автомобілі, нерухомість, навіть талони на бензин у величезній кількості тощо. При чому пояснив би так, що у більшості не виникло би сумнівів у його відвертості. Замість цього Чернушенко, як і всі інші наші чиновники в таких випадках, почав говорити про суддівську недоторканість, вплив і тиск на судову систему, особисті права, презумпцію невинуватості, процесуальні порушення при спостереженні за ним та обшуці і багато іншого, проте на жаль не покаявся у скоєному і не почав говорити головне.

Згадайте новину: Цирк розпочався: суддя Чернушенко заявляє що він жертва влади, мета якої знищення судової системи!

Генпрокуратура повідомила про підозру голові Апеляційного судуу м. Києва Чернушенку

Обшукали голову Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка

Публічне інтернет-зізнання судді Антона Чернушенко, колишнього голови Апеляційного суду м. Києва

Підозра і виправдання

У червні—липні події, пов’язані з Апеляційним судом м.Києва, розвивалися стрімко. Так, 19—21 червня в установі відбувся обшук. Через кілька днів Генеральна прокуратура повідомила А.Чернушенку про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.375 Кримінального кодексу («Постановлення суддею завідомо неправосудного рішення») та ст.3761 КК («незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду»). Уже 30 червня Верховна Рада дала згоду на арешт та затримання володаря мантії, а 10 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила його від посади.

У цей час у ЗМІ з’являлася інформація, що А.Чернушенко начебто залишив територію України. Натомість представники ГПУ заявляли: місцезнаходження законника їм відоме. Згодом на деякий час прізвище колишнього очільника суду зникло з інформаційного простору. Та 27 серпня на YouTube з’явилося майже 40-хвилинне звернення А.Чернушенка, в якому він повідомив, що перебуває у відпустці на території України.

«Жодних злочинних дій, жодного втручання в автоматичний розподіл справ, як про це стверджує влада, я не вчиняв. Не ухвалював неправосудні рішення. Я стверджую: справа щодо мене є замовною. Це розправа у зв’язку з тим, що я не виконав відповідне замовлення Адміністрації Президента, не вирішив справи так, як від мене вимагали», — заявив А.Чернушенко.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст