Інтернет, GPS і цифрова фотографія - приклади технологій, які від самого початку створювались для військового застосування. Супутник-шпигун KH-11, запущений США у 1976 році, вперше використовував електрооптичні датчики для захоплення зображень, як і сучасна цифрова фотографія. Проект ARPANET Міністерства оборони США вперше використав віддалений доступ, передачу файлів, обмін електронними повідомленнями і протокол TCP/IP. Подальше розширення доступу до ARPANET проклало шлях до створення мережі Internet.
Війна також послужила поштовхом у розвитку OSINT, або open-source intelligence - розвідки на основі відкритих джерел.
Технічні прийоми OSINT були вперше використані в США Службою моніторингу іноземного радіомовлення (FBMS). Ця служба займалась записом, перетворенням у письмовий вид і подальшим аналізом короткохвильових пропагандистських радіопередач, які транслювались нацистським блоком у період Другої світової. Перший аналітичний звіт FBMS, опублікований 6 грудня 1941 року, попереджував про посилення агресивного тону мовлень з Токіо. Наступного дня японці атакували військово-морський флот США у Перл-Харбор, ініціювавши вступ США до Другої світової війни. FBMS стала відповідати за надання розвідданих OSINT як невід'ємної частини військових і громадянських розвідувальних робіт.
Сьогодні OSINT використовують не тільки органи державного управління і спецслужби, але й приватні детективи, журналісти, консалтингові служби, IT-компанії, відділи продажів та маркетингу.
Топ-5 областей використання open-source розвідки виглядають так:
- Кібербезпека
- Конкурентна розвідка
- Оцінка корпоративних ризиків
- Розслідування злочинів
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.