Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1285 від 01.12.2023
№ 1198 від 22.10.2024}
Відповідно до частини четвертої статті 4, частини першої статті 23 та статті 24 Закону України “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я” Кабінет Міністрів України постановляє :
Затвердити такі, що додаються:
Державний типовий план реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування;
Порядок забезпечення осіб з обмеженнями повсякденного функціонування медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації;
Положення про індивідуальний реабілітаційний план, порядок його фінансування та реалізації.
ДЕРЖАВНИЙ ТИПОВИЙ ПЛАН
реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування
Державний типовий план реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування (далі - план) є документом, що містить базовий перелік заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я і використовується мультидисциплінарною реабілітаційною командою під час складення індивідуального плану реабілітації для забезпечення надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я (далі - реабілітаційна допомога) особам з обмеженнями повсякденного функціонування протягом гострого, післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів у реабілітаційних закладах, реабілітаційних відділеннях, підрозділах закладів охорони здоров’я та за їх межами незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що передбачає право здійснення реабілітації у сфері охорони здоров’я, та надають реабілітаційну допомогу відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
План установлює перелік заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я, зокрема надання медичних виробів (у тому числі допоміжних засобів реабілітації) особам з обмеженнями повсякденного функціонування, що отримують реабілітаційну допомогу, до проведення медико-соціальної експертизи, встановлення стійкого обмеження життєдіяльності та встановлення статусу “особа з інвалідністю” або “дитина з інвалідністю”.
2. Мета та основні завдання плану
Метою і основними завданнями плану є затвердження єдиного підходу до визначення змісту базового об’єму реабілітаційних послуг шляхом установлення переліку заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я, переліку допоміжних засобів реабілітації, які можуть надаватися особі з обмеженнями повсякденного функціонування під час реабілітації і спрямовані на досягнення завдань реабілітації.
Цей план застосовується фахівцями з реабілітації, що входять до складу мультидисциплінарної реабілітаційної команди, під час складення індивідуального реабілітаційного плану для заповнення його відповідних частин шляхом вибору необхідних заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я, що надаються особам з обмеженнями повсякденного функціонування, за переліком згідно з додатком 1.
Призначення допоміжних засобів реабілітації повинно відповідати меті та завданням реабілітації, враховувати протипоказання до їх застосування та здійснюватися відповідно до Порядку забезпечення осіб з обмеженнями повсякденного функціонування медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1462 “Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 4, ст. 305), та інших нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я.
{Абзац другий розділу 3 в редакції Постанови КМ № 1198 від 22.10.2024 }
Призначення допоміжних засобів реабілітації дорослим особам, що отримують реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, з метою їх безоплатного користування здійснюється відповідно до переліку згідно з додатком 2.
{Розділ 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1198 від 22.10.2024 }
Призначення допоміжних засобів реабілітації дітям віком до трьох років та віком від трьох років, що отримують реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, з метою їх безоплатного користування здійснюється згідно з відповідними табелями матеріально-технічного оснащення, затвердженими МОЗ.
{Розділ 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1198 від 22.10.2024 }
Фінансування плану здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
5. Очікувані результати застосування плану
Результатом застосування плану є належне визначення комплексу заходів, необхідних для досягнення мети та завдань реабілітації, і включення таких заходів мультидисциплінарною реабілітаційною командою до індивідуального реабілітаційного плану.
ПЕРЕЛІК
заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я, що надаються особам з обмеженнями повсякденного функціонування
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1285 від 01.12.2023 }
ПЕРЕЛІК
допоміжних засобів реабілітації, які можуть надаватись особам з обмеженнями повсякденного функціонування, що отримують реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, шляхом безоплатного користування