Головна Блог Аналітична стаття Статті Держреєстрація прав під час війни: Закон №2255-IX та Постанова №209

Держреєстрація прав під час війни: Закон №2255-IX та Постанова №209

03.08.2023
Переглядів : 1868

Суттєві зміни у реєстраційне законодавство під час воєнного стану вніс Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству» (Далі – Закон №2255-IX), який набрав чинності 26.07.2022 року.

Серед іншого, документом врегульовано питання зупинення державної реєстрації прав.

Так, власник може подати заяву щодо власного об’єкта нерухомого майна; заява не приймається у разі невстановлення особи заявника; невстановлення належності об’єкта нерухомості; не сплив п’ятиденний строк.

Тут варто відмітити, що нотаріусам необхідно чітко розрізняти зупинення державної реєстрації і зупинення розгляду заяви. Це абсолютно різні речі, які стосуються процедурних аспектів.

Зупинення державної реєстрації відбувається в двох випадках: заява власника про заборону вчинення реєстраційних дій, та рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій.

Зупинення розгляду заяви відбувається в трьох випадках: відсутність документа у повному обсязі; відсутність документа, що підтверджує факт реєстрації прав на об'єкт нерухомого майна, що виникли до 1 січня 2013 року; відсутність інформації про судові рішення в єдиному державному реєстрі судових рішень та не необхідність направлення відповідного запиту.

Читайте статтю: Держреєстрація прав в умовах воєнного стану: що змінилося?

Виправлення технічної помилки

Законом №2255-IX також змінено процедуру виправлення технічної помилки у Держреєстрі.

Так, розширено обставини, по яких виправляються технічні помилки. Тепер можна звернутися до Міністерства юстиції з метою виправлення відповідної помилки, яка наявна у відомості державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Помилка виправляється за рішенням колегії Міністерства юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Варто підкреслити, що до видачі документів, державний реєстратор самостійно виправляє відповідну помилку, а після видачі документів, - лише шляхом подання відповідної заяви про виправлення помилки.

Виконання судового рішення

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст