Головна Блог Новини Чому у "Резерв+" приписують статус "у розшуку" і що робити

Чому у "Резерв+" приписують статус "у розшуку" і що робити

10.06.2024
Переглядів : 2346

Триває мобілізація в Україні, і у деяких випадках у військовозобов'язаних у застосунку "Резерв+" висвічується статус "у розшуку", і у такому разі громадянину треба з'явитися у Територіальний центр комплектування та соцпідтримки, у якому він був зареєстрований.

Такою інформацією адвокат Ярослав Куц поділився в ефірі "Київ 24". "Так склалася практика, що до вступу нового законодавства в дію, повістки дійсно розкладалися по почтових ящиках, і таким чином ТЦК ставило відмітку, що належним чином повідомлено, і що робили з цими військовозобов'язаними, - їх вносили як ухилянтів і ставили їх у розшук", - сказав експерт.

За його словами, у зв'язку з цим більша категорія людей, які встановлювали "Резерв+" чи приходили у центри надання адмінпослуг, оновлювали свої дані, повідомляли про те, що вони проживали, умовно - в Києві, а зареєстровані на Закарпатті, - у них з'являлася інформація про те, що вони у розшуку, і треба прийти у ТЦК.

"На жаль, у таких ситуаціях дійсно - треба з'явитися до свого ТЦК за місцем реєстрації для того, щоб знятися з розшуку і для того, щоб у вас не накопичувалася ця проблема, яка потім вам виражатиметься у масові бусизації десь на блокпостах чи десь по центру Києва", - сказав експерт.

В нашій державі з 18 травня почав працювати новий закон щодо мобілізаційних заходів. Згідно з цим документом, всі військовозобов'язані - чоловіки віком від 18 до 60 років, а також жінки-медики, мають оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити за допомогою застосунку "Резевр+", а також, відвідавши ТЦК та СП і ЦНАПи.

6 червня спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що свої дані в додатку "Резерв+" оновили лише 15% військовозобов'язаних громадян - 1 млн 412 тисяч.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст