Головна Блог Аналітична стаття Статті Чому Єврокомісія не оштрафувала "Газпром"

Чому Єврокомісія не оштрафувала "Газпром"

31.05.2018
Автор:
Переглядів : 1210

Після семи років розслідування щодо "Газпрому" Єврокомісія вирішила утриматися від штрафу і замість цього погодилася на його зобов'язання. Вони покликані усунути зловживання російської компанії, повідомляє dw.com.

Обираючи між двома варіантами - штрафувати "Газпром" за його дії у Центральній та Східній Європі (ЦСЄ) чи ні - Єврокомісія вирішила російську компанію не карати. За результатами семилітнього антимонопольного розслідування Брюссель пішов на мирову з "Газпромом" і у четвер, 24 травня, наклав на нього низку зобов'язань. Їхня ціль - забезпечити вільний рух газу між країнами ЄС за конкурентними цінами.

Юридичне відео: Інформаційний запит: що це та які основні вимоги до його оформлення

Добровільні обов'язки

Справа розпочалася 2011 року, коли у десяти країнах ЄС провели масштабні перевірки. За їхніми результатами рік потому Єврокомісія почала розслідування того, чи перешкоджає "Газпром" конкуренції у цих країнах. Право ЄС забороняє зловживання домінантним становищем на ринку тоді, коли воно може вплинути на торгівлю між країнами об'єднання.

Свої заперечення Брюссель озвучив "Газпрому" 2015 року. На думку Єврокомісії, російська компанія порушила антимонопольні правила, переслідуючи стратегію створення бар'єрів між ринками восьми країн: Болгарії, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Латвії, Литви та Естонії. Мова йде про те, що "Газпром", використовуючи своє домінантне становище, домагався внесення у контракти обмежень на перепродаж отриманого з РФ газу. Крім того, за словами Єврокомісії, ця стратегія дозволила "Газпрому" стягувати вищу плату за "блакитне паливо" у країнах Балтії, Польщі та Болгарії.

"Газпром" не погодився з такою позицією, і у лютому 2017 року запропонував взяти на себе зобов'язання, щоб усунути питання, які викликали претензії Брюсселя. Лише після понад року консультацій з російською компанією та іншими сторонами Єврокомісія вирішила піти на домовленість з "Газпромом". Тепер погоджені заходи стали юридично обов'язковими. І якщо "Газпром" їх не буде виконувати, йому загрожує штраф у розмірі до десяти відсотків від його глобального обороту. Якщо виходити з минулорічного виторгу компанії, це може становити до шести мільярдів євро.

Що зобов'язався зробити "Газпром"?

Згідно з остаточними зобов'язаннями:

- "Газпром" не буде обмежувати перепродаж або реекспорт газу, отриманого компаніями у країнах ЦСЄ від російської компанії. Це звільнить ці країни від обов'язку використовувати газ лише на своїй території, завдяки чому вони зможуть, наприклад, продавати надлишки в інші країни.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст