Уряд вже тривалий час широко анонсує не тільки спрощення процедури надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна», а і впровадження механізму надання електронних адмінпослуг, як найкращого засобу усунення людського фактору, тому і корупційної спокуси.
Всім юристам, які зайняті в сфері будівництва та супроводжують отримання правовстановлюючих документів на нерухомість, відомі такі «славетні» органи як державні архітектурно - будівельні інспекції або як їх називають при спілкуванні ГАСК.(колишня їх назва).
Із прийняттям закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» ДАБІ переважно займалися тим, що реєстрували різні декларації пов’язані із будівництвом або відмовляли заявникам у реєстрації цих декларацій та підписували акти про введення об’єктів будівництва в експлуатацію. Колосальна кількість м’яко кажучи необґрунтованих відмов ДАБІ у реєстрації заявникам декларацій призвела до розквіту корупції та хабарництва і цій сфері.
І ось здоровий глузд все ж таки потроху перемагає. Розпочато пілотний проект, за яким фізичні та юридичні особи, які розпочинають будівництво об'єктів першої, другої та третьої категорій можуть зареєструвати декларацію про початок будівельних робіт та декларацію про початок підготовчих робіт, а також повідомлення про будівельні роботи та повідомлення про підготовчі роботи через інтернет за допомогою сервісу сайту e-dabi.gov.ua. До вказаних категорій будівництва відносяться насамперед приватні малоповерхові будинки у селах, селищах, містах, а також будівельні роботи направлені на реконструкцію та реставрацію будь-яких будинків, в тому числі і нежитлового фонду.
Істотною новацію в електронних адмінпослугах є електронний підпис заявника на формах, які направляються державному органу через мережу. Це приклад того, як ІТ технології спрощують життя людям, зокрема дозволять реєструвати необхідні документи дистанційно, не відвідуючи відповідний державний орган.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.