Головна Блог Новини Чи визнається скріншот допустимим доказом - Голова ККС ВС Станіслав Кравченко

Чи визнається скріншот допустимим доказом - Голова ККС ВС Станіслав Кравченко

27.10.2021
Автор:
Переглядів : 12385

Питання оцінки допустимості скріншотів як доказу у судовій практиці на сьогоднішній день залишається спірним і потребує додаткового врегулювання. На цьому наголосив під час заходу «Проблемні питання допустимості електронних доказів на досудовому слідстві та судовому розгляді» Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко.

Так, під час свого виступу Станіслав Кравченко зазначив, що КПК не передбачає питання оцінки допустимості скріншоту як доказу, з огляду на що вони вирішуються у процесуальний спосіб на підставі ст. 99 КПК.

Також Станіслав Кравченко акцентував увагу на тому, чи є скріншот копією документа або ж його відображенням в електронній або в паперовій формі.

«З огляду на недостатність нормативно правового регулювання в практиці судів першої інстанції немає єдності щодо оцінки скріншотів як доказу незалежно від того, чи є скріншот окремим файлом на електронному носії, чи роздруківкою з монітору у паперовій формі. У низці випадків суди визнавали допустимим доказом скріншнот листування, зміст яких узгоджувався з іншими доказами.

У КПК термін «відображення» вживається з ч.3 ст.93 КПК виключно в тому сенсі, що оригіналом електронного документа є його відображення. Відповідно до статті 5 Закону України «Про електронні документи та документообіг» візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною», – повідомив Голова ККС ВС.

Станіслав Кравченко наголосив: з цього випливає, що скріншот є відображенням електронного документа незалежно від електронної чи паперової форми.

«Проте скріншот може відображати не лише електронний документ у розумінні статті 5 Закону України «Про електронні документи та документообіг», а й окремі кадри відеозаписів, фрагменти контенту, вебсайтів, сторонок соціальних мереж, порядок виготовлення копій яких, як і їх засвідчення не регламентовано законом», – зазначив Станіслав Кравченко.

Голова ККС ВС акцентував увагу на тому, що питання оцінки допустимості скріншотів як доказу у судовій практиці на сьогоднішній день залишається спірним і потребує додаткового врегулювання.

Автор новини: Сергій Попов

Джерело: Судебно-юридическая газета

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст