Головна Блог Новини Чи може ТЦК відібрати водійські права на блокпосту і як їх повернути

Чи може ТЦК відібрати водійські права на блокпосту і як їх повернути

21.06.2024
Переглядів : 815

Обмежити у праві керування автомобілем або вилучити водійське посвідчення можна лише за рішенням суду.

У соціальних мережах жваво оговорюють тему повернення водійських посвідчень, які вилучили за зверненням ТЦК через ухилення від призову в Україні, мовляв, чоловікам потрібно буде з’явитися до військкомату для оновлення даних.

Так, у яких випадках у водія можуть вилучити водійські права і як їх можна повернути.

За словами адвокатки Таміли Алексик, під час вилучення водійського посвідчення існує процедура, яку зобов’язані дотримувати співробітники ТЦК та правоохоронці.

"Річ у тім, що обмежити у праві керування автомобілем або вилучити водійське посвідчення можна лише за рішенням суду. Але якщо під час цієї процедури з боку ТЦК чи правоохоронців будуть зафіксовані відхилення чи порушення, то суд може не задовольнити таку позовну вимогу", - розповідає ТСН.ua адвокатка Таміла Алексик.

Як та за що можуть відібрати права

За її словами, обмежити у праві керувати транспортним засобом можуть, якщо людина дійсно умисно ухиляється від виконання військового обов’язку.

"Наприклад, чоловік отримав у встановленому законом порядку повістку і проігнорував її, не з’явився до ТЦК. Або ж у встановлений термін (до 18 липня) не обновив облікових даних. У такому випадку керівник ТЦК та СП має підстави звернутися до поліції з вимогою, щоб правоохоронці доставили таку особу для застосування до неї адміністративного правопорушення", - розповідає Таміла Алексик.

Поліція має 5 днів, щоб знайти таку особу за останнім місцем реєстрації, яке вказано у документах ТЦК.

Якщо правоохоронці не можуть знайти особу і повідомляють про це до військкомату, тоді керівник ТЦК на адресу фактичної реєстрації військовозобов’язаного направляє поштою вимогу.

Коли ТЦК звертається до суду?

Вимога вважається отриманою, якщо людина залишила підпис про її отримання. Чоловік має 10 днів, щоб прибути до ТЦК у зазначений у документі час.

"Отже, якщо військовозобов’язаний ігнорує вимогу і не з’являється за 10 днів до військкомату, керівник ТЦК та СП звертається з позовом до суду. До речі, позовна заява має відповідати усім діючим вимогам, формі та змісту. Між іншим, вона може бути неправильно оформлена, бо у ТЦК ще немає досвіду з її підготовки. У такому випадку позовна заява може бути залишена судом без руху до усунення недоліків. Врешті решт, якщо всі процедури чітко дотримані, суд може своїм рішенням обмежити людину у праві керування транспортним засобом, до виконання обов’язку – Закону України про мобілізацію та мобілізаційну підготовку", - пояснює Таміла Алексик.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст