Зміст:
Спойлер - будинкова книга на приватний будинок та будинкова книга на квартиру в Україні не передбачена законодавством. На запитання: “чи потрібна зараз будинкова книга?”. Зазначимо лаконічно - “ні”, будинкова книга канула в лету з українського законодавства. Така сама відповідь і на запитання “чи потрібна домова книга на квартиру”. Але це не означає, що оформлену раніше будинкову книгу можна сміливо викидати.
Але почнемо за порядком.
Користуйтеся консультацією: Чим відрізняється прописка від реєстрації в Україні?!
Будинкову книгу не слід плутати з технічним паспортом на дім, який виготовляли БТІ. Юридичний ресурс “Протокол” нагадує, що монополія БТІ на технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна закінчилася 28.10.2012, а державну реєстрацію прав на нерухоме майно з 01.01.2013.
Будинкова книга була покликана документувати інформацію про місце реєстрації громадян.
Порядок ведення будинкових книг був запроваджений Інструкцією про порядок прописки, реєстрації та виписки громадян, затвердженої наказом МВС СРСР від 09.10.1975 № 261.
Інструкцією передбачалося, що прописка та виписка на житлову площу, що належить громадянам на праві власності, провадиться за будинковими книгами, встановленого зразка.
Будинкові книги зберігалися на руках власників цих будинків. Інформація про відповідальних за їхнє зберігання також позначалася у будинковій книзі.
У будинках місцевих рад депутатів, державних та громадських організацій, житлово-будівельних кооперативів та гуртожитках прописка громадян здійснювалася за картами прописки та поквартирними картами.
У 2003 році Кабміном було затверджено Тимчасовий порядок реєстрації місця проживання фізичних осіб (№ 35). Саме цей порядок мав прокласти шлях від застарілого поняття "прописка" до сучасного "зареєстрованого місця проживання".
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.