Головна Блог Аналітична стаття Статті Банкрутство – ефективний спосіб перезапустити бізнес чи міна уповільненої дії?

Банкрутство – ефективний спосіб перезапустити бізнес чи міна уповільненої дії?

04.12.2017
Переглядів : 2820

В Україні за останні кілька років банкрутство підприємства набуло значного поширення. Враховуючи непрості умови, в яких сьогодні функціонує український бізнес, я постійно наголошую, що наразі банкрутство – це найбільш дієвий спосіб позбавитись від неприбуткового підприємства, звільнитись від боргів та тим самим перезавантажити свій бізнес перед новими проектами. Більш того, банкрутство дозволяє власнику бізнесу врятувати заставне майно. Тому важко переоцінити всі ті плюси, які підприємець отримує внаслідок успішно проведеної процедури банкрутства.

З іншого боку, сам по собі термін «банкрутство» в нашому суспільстві оточений багатьма неприємними стереотипами. Тому нерідко складається враження, що підприємці його просто бояться. Дарма, бо в широкому розумінні банкрутство означає всього лише нездатність підприємства виплачувати свої борги кредиторам. В цьому його головна перевага: власник бізнесу повністю звільняється від своїх боргів (тому закон дозволяє банкрутство лише при наявності великих боргів, в інших випадках підприємцю залишається процедура самоліквідації підприємства). А значить, тепер можна почати планувати нову справу – більш успішну та рентабельну.

Переваги банкрутства над самоліквідацією бізнесу

На підставі свого досвіду, я акцентую увагу на п'яти основних перевагах банкрутства для бізнесу:

1. Після початку процедури банкрутства податкові перевірки підприємства не проводяться. Це вагомий плюс, оскільки якщо фірму ліквідувати звичайним засобом, то в такому випадку очікуйте повний пакет перевірок ДФС всієї діяльності компанії, починаючи від моменту заснування. Навряд чи знайдеться такий підприємець, який захоче з цим зв'язуватися, тим більше, що сьогодні всім відомо про часті порушення під час податкових перевірок.

2. При банкрутстві автоматично накладається мораторій на нарахування штрафів, пені чи бюджетних донарахувань, що вигідно відрізняє банкрутство від ліквідації.

3. Банкрутство підприємства цілком списує будь-які борги – перед банками, контрагентами, партнерами по бізнесу, податковими органами, штрафи тощо. Це одна з найважливіших переваг банкрутства для боржника – позбавлення від боргового рабства. Звичайна ліквідація підприємства не дає такої можливості.

4. Ця процедура відкриває законний шлях для рятування свого майна, навіть якщо воно перебуває в заставі чи під арештом. Це тому, що при банкрутстві знімаються арешти з банківських рахунків, нерухомості, автомобілів та іншого майна компанії, а закладене майно виводиться з під застави.

5. Процедура банкрутства створює перспективи для поновлення платоспроможності підприємства, перш за все, шляхом процедури санації.

Ситуації, коли банкрутство – це дійсна загроза вашому бізнесу

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст