Головна Блог Аналітична стаття Статті Аналогія закону та судова практика

Аналогія закону та судова практика

24.07.2017
Переглядів : 16481

Якщо цивільні відносини не врегульовані ЦКУ, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (ст. 8 ЦКУ).

Можливість застосування аналогії закону передбачена в ч. 7 ст. 9 КАСУ, ч. 8 ст. 8 ЦПК.

Яким чином аналогія закону застосовується судами?

Між Замовником та Охоронною компанією укладено договір по наданню послуг з організації та виконанню контрольно-пропускного режиму. Охоронна фірма звернулася до суду, щоб стягнути заборгованість Замовника по актам виконаних робіт. На що Замовник повідомив суд, що послуги з охорони він не отримував, акт виконаних робіт не підписував.

Але, суд застосував до спірних відносин, за аналогією закону, норми ЦКУ, що відносяться до будівельного підряду, а саме ч. 4 ст. 882: акт, підписаний однією стороною, є належним доказом виконання роботи, за умови, що судом не визнано мотиви відмови від підписання іншою стороною обґрунтованими.

ВГСУ постановою від 18.07.2017 підтримав застосування такої аналогії закону.

Відмова особи від своєї заяви до Верховного Суду України про перегляд рішення касаційної інстанції.

Можна, оскільки відсутні норми, які б забороняли це.

Особа в адміністративному судочинстві звернулася до ВСУ із заявою про перегляд рішення ВАСУ Після відкриття провадження Судом, особа вирішила відмовитися від своєї заяви.

ВСУ в ухвалі від 06.04.2016 зазначив: «…особа, яка подала заяву про перегляд Верховним Судом України рішення суду касаційної інстанції, також не позбавлена права відмовитися від такої заяви, однак це питання належно не врегульовано в КАС, а отже, реалізація права на відмову від заяви про перегляд Верховним Судом України судового рішення підлягає регулюванню за аналогією закону.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст