Головна Блог Новини Амністії бути: Рада підтримала Закон з пропозиціями Президента

Амністії бути: Рада підтримала Закон з пропозиціями Президента

22.12.2016
Переглядів : 1586

Верховна Рада України підтримала прийняття Закону "Про амністію в 2016 році" з урахуванням пропозицій Президента.

Після декількох провальних голосувань, за ухвалення Закону назбиралась мінімально необхідна кількість голосів.

Від відбування покарання звільнять учасників антитерористичної операції, яких визнаних винними у вчиненні злочину, що не є особливо тяжким злочином проти життя та здоров’я особи та не є діянням, передбаченим частинами другою, третьою і четвертою статті 408, статтею 410, частинами другою, третьою і четвертою статті 411 Кримінального кодексу України.

Вспомните новость: В США ошибочно освободили из тюрем 3,200 заключенных

За Законом під амністію підпадуть неповнолітні, вагітні жінки, пенсіонери, ветерани війни, ліквідатори ЧАЕС, особи, які мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, інваліди першої, другої чи третьої групи, а також хворі на туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД, яких визнано винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, а також кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили.

Передбачено також звільнення від відбування покарання у виглядіді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, осіб, засуджених за злочини, що не є тяжкими та особливо тяжкими та не поєднані з насильством, небезпечним для життя і здоров’я, якщо вони на день набрання чинності цим Законом відбули не менше однієї чверті призначеного строку основного покарання.

Згадайте новину: У Китаї суд виправдав страченого 21 рік тому чоловіка

Амністують і засуджених за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років, та засуджених за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше дванадцяти років, якщо на день набрання чинності цим Законом вони відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

З дисциплінарних батальйонів звільнять військових, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості; засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності цим Законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

Крім того, з місць обмеження волі звільнять засуджених, яким залишилося відбути покарання менше року.

Згадайте новину: Клопотати про помилування зможуть подавати родичі засуджених - зміни в указ президента

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст