Головна Блог Новини Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку

Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку

17.05.2016
Переглядів : 2275

З міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків, але "Апостол" не вберегли.

В Україні зникла перша друкована книга в історії країни.

З найбільшої бібліотеки України - імені В.І. Вернадського - зник стародрук "Апостол" Івана Федорова 1574 року.

Директор бібліотеки Володимир Попик зізнався у зникненні книги тільки через майже тиждень.

Вспомните новость: Картины Пикассо и Дали вернут государству

За його словами, крадіжка сталася 10 травня, і за цим фактом вже відкрите кримінальне провадження.

"Ми з органами розшуку контактуємо, але розголошувати подробиці я не буду", - сказав він.

Видання перебувало у відділі стародруків.

Крадіжку виявила заступник з наукової роботи.

За наявною інформацією, книга перебувала в одному зі сховищ бібліотеки. Триває слідство за статтею "Крадіжка". Співробітники бібліотеки коментувати що-небудь відмовляються.

У бібліотеці Вернадського було всього 4 видання "Апостола", зникло одне з них.

Пригоди Апостола

За словами завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Морозова, з міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків.

У 2014 році активісти Самооборони, "Правого Сектора" і Автомайдану знайшли в сховищі цінних книг в резиденції Януковича в Межигір'ї "Апостол", виданий у Львові.



Також у Януковича тоді виявили книгу "Тріодь пісна", видану в 1589 році в Москві, книгу "Євангеліє" і книгу "Мінея загальна", видану в 1654 році у Львові.

Що за книга зникла

"Апостол" був виданий у Львові в лютому 1574 року Іваном Федоровим. Він працював над нею рік: з 25 лютого 1573 по 15 лютого 1574.

Це богослужбова книга, що містить "Послання святих апостолів" з Нового завіту. Книга в основному повторює московське видання від 1564 року, яку також надрукував Федоров, але в українському варіанті є кілька відмінностей.

Гравюра друкованої марки Івана Федорова, яка складається з двох частин: зліва - герб Львова, праворуч - знак самого першодрукаря і герб Григорія Ходкевича, також змінена гравюра із зображенням апостола Луки (автор можливо Филипович-Пухальский Лаврентій)

Крім того, в кінці книги замість офіційної післямови поміщена написана Федоровим "Повість откуду начася и како совершися друкарня сія". Федоров розповів про друкарську справу і вказав, що виправив деякі помилки попереднього видання, вніс редакційні зміни, наблизив текст до правопису, який загальноприйнятий в Україні.

Федоров видав 1000 примірників "Апостола", до наших днів збереглося 90 штук.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст