Головна Блог Новини 19 статтей КК. Чим займатиметься антикорупційний суд після декриміналізації незаконного збагачення?

19 статтей КК. Чим займатиметься антикорупційний суд після декриміналізації незаконного збагачення?

10.03.2019
Автор:
Переглядів : 2299

Кваліфкомісія суддів завершила конкурс до Вищого антикорупційного суду. Втім, які справи розглядатимуть судді цього суду після визнання неконституційною норми про "незаконне збагачення"?

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) у четвер, 7 березня, оголосила 39 переможців конкурсу до Вищого антикорупційного суду. З них половина - колишні судді, інші - адвокати та науковці.

Згадайте новину: Холодницького треба звільнити – та інші меседжі посла США в Україні Марі Йованович

Україна отримає Антикорупційний суд до виборів?

Середній вік переможців - 30-39 років. 40 відсотків - жінки. Найбільше переможців з Полтавської та Харківської областей. З відібраних за рейтинговим списком кандидатів 27 працюватимуть суддями Вищого антикорупційного суду, 12 - суддями апеляційної палати цього суду. "Ми вже передали до Вищої ради правосуддя (ВРП) повні пакети документів щодо переможців на посади суддів Вищого антикорупційного суду", - сказав DW голова ВККСУ Сергій Козьяков. За його словами, у ВРП є певний час на вивчення матеріалів та ухвалення рішення, а це "точно не менше десяти днів".

ВРП ухвалює остаточне рішення щодо кандидатів, а потім подає на підпис президенту список претендентів на посади суддів Вищого антикорсуду. "Документи будуть передані президенту на підпис, відтак - видання ним указу. Скільки для цього потрібно часу? Нам так видається, що президент захоче видати указ до голосування у першому турі", - припускає Козьяков.

Він зазначив, що приміщення для роботи Вищого антикорупційного суду вже є, як і виконуючий обов’язки керівника апарату цього суду. Після остаточного затвердження президентом складу суду усі відібрані служителі Феміди проходитимуть тритижневий тренінг у Школі суддів, де слухатимуть лекції кращих світових фахівців з боротьби з корупцією. І лише після цього зможуть приступити до слухання перших справ.

Згадайте новину: Витяг рішення КСУ - «Протидія корупції має здійснюватися виключно правовими засобами з дотриманням конституційних принципів»

Робота буде

Однак чи буде їм що слухати? Адже нещодавно Конституційний суд визнав неконституційними законодавчі положення про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Через фактичне скасування відповідної статті Кримінального кодексу Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) змушене закрити 65 кримінальних проваджень у частині незаконного збагачення. Зокрема, детективи НАБУ вже закрили справи щодо незаконного збагачення мера Одеси Геннадія Труханова, якого обвинувачують у заволодінні 185 мільйонами гривень міського бюджету, та ще низки чиновників і суддів.

Заступник голови ВККС Станіслав Щотка впевнений, що суддям Вищого антикорупційного суду роботи не забракне. Адже туди спрямовуватимуть справи - за підсудністю - за 19-ма статтями Кримінального кодексу України. І вилучення з цього переліку одного пункту не залишить суддів без роботи, вважає член ВККС. "Звичайно, займатися цьому суду буде чим. Також бачимо, що й у президента, і в інших суб’єктів законодавчої ініціативи є бажання цю ситуацію з незаконним збагаченням виправити", - пояснив Станіслав Щотка.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст