Главная Блог Аналитические статьи Статьи Збереження бізнесу в умовах воєнного стану через процедуру банкрутства. Хто відповідатиме за борги

Збереження бізнесу в умовах воєнного стану через процедуру банкрутства. Хто відповідатиме за борги

29.03.2023
Просмотров : 937

Уже понад 385 днів триває збройна агресія російської федерації проти України. За цей час кожен без винятку відчув на собі негативні наслідки, спричинені таким руйнівним явищем як війна.

Безперечно, емоційно та морально найболючішими є людські трагедії та, на жаль, жодних компенсацій від агресора буде недостатньо, щоб залікувати ці рани, втім збитки, завдані економіці країни, безумовно повинні та будуть погашені за рахунок загарбника.

Не треба бути фінансовим аналітиком, щоб спрогнозувати – після перемоги України, світ загалом та нашу країну особливо, очікує фінансова криза, в порівнянні з якою криза 2008 року виглядатиме дитячою виставою.

Ні для кого не секрет, що саме успішний бізнес, який приносить прогнозований та стабільний прибуток, є тією рушійною силою, що дозволить мінімізувати негативні наслідки фінансової кризи та зрештою подолати її.

Українському бізнесу за час війни доводилось тримати удар таких викликів як зупинка господарської діяльності, релокація потужностей, переміщення співробітників, руйнування налагодженої логістики, зміна напрямку діяльності, знищення активів підприємств, неможливість виконання зобов’язань, неможливість проведення розрахунків тощо.

Необхідно визнати, що не весь бізнес переживе такі фінансові потрясіння, тому створення умов, які дозволять українським підприємствам подолати дефолт та зберегти виробничий потенціал країни – є одним із першочергових завдань.

Досягнення такої цілі потребує комплексного підходу і судова процедура фінансового оздоровлення потенційно може стати однією з вагомих складових такого комплексу.

Читайте статтю: Банкрутство фізичних осіб: міф чи дієвий механізм?

Для оцінки, як же процедура банкрутства здатна допомогти зберегти бізнес та, у разі необхідності, отримати кошти від агресора для погашення кредиторської заборгованості варто пригадати які процедури застосовуються до боржника-юридичної особи в межах процедури банкрутства та їх основні характеристики:

● розпорядження майном боржника:

- розпочинається в момент відкриття провадження у справі про банкрутство;

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст