Главная Блог Новости Закон про ТОВ: нові можливості для підприємств чи рейдерів?

Закон про ТОВ: нові можливості для підприємств чи рейдерів?

12.11.2018
Просмотров : 2781

Гнучкість статуту, визначення посадових осіб, уведення поняття «конфлікт інтересів» та обмеження конкуренції керівництва — ось що приніс новий закон у життя підприємців. Комусь він його полегшив, а комусь додав роботи, пише zib.com.ua

Свобода та простота

На 12-му щорічному форумі з корпоративного права обговорили закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який став чинним у середині червня. Думки щодо ефективності нового акта не одностайні. Одні фахівці вважають, що він неабияк спростив життя юристам, інші переконані, що ускладнено процедури та відкрито додаткові можливості для зловживань.

Одна з безумовних, здавалось би, переваг цього акта — широка варіативність регулювання відносин усередині товариства за допомогою статуту.

«Сьогодні статут — це певним чином витвір мистецтва», — заявила партнер AO ArzingerАнна Зоря. Адже сьогодні в статуті може бути прописана довільна кількість членів товариства, обмежень на це більше нема. Також можна детально прописати процедуру входження та вихід члена з ТОВ. Акціонерні товариства тепер також мають право на необмежену кількість учасників, хоча раніше вона не могла перевищувати 100, а при потребі — легко перетворитись у ТОВ. Власник частки, що перевищує 50%, не може вийти з бізнесу самовільно, для цього потрібно, щоби співвласники дали згоду.

Згадайте новину: НАБУ вважає, що Держгеонадра занизили для фірми збір за спецдозвіл на користування надрами у 10 разів

Юристи під час перерви на форумі залюбки діляться враженнями від нового закону.

Молоді дівчата, які здійснюють реєстрацію статутів, налаштовані позитивно. «Необхідні правові норми, які раніше доводилося шукати в Цивільному та Господарському кодексах та в законі «Про господарські товариства», тепер об’єдналися в одному законі, а статті, що дублювалися, з інших кодексів забрали. Це спрощує життя. Ти маєш один-єдиний закон і з ним працюєш», — розповідає про свої враження одна з юристів.

«Щоправда, тепер відсутнє визначення, що таке товариство. Деяких правників це дуже турбує. Проте юристи-практики вважають, що це визначення ніколи не застосовувалось. Існувало воно лише для галочки, і його відсутність ніяких негативних наслідків для діяльності товариств і юристів, котрі займаються правовим супроводом бізнесу, не принесе», — вважає інша.

«Цей закон, з моєї точки зору, — великий прорив. Представники бізнесу кажуть, що зміни, які відбулися, дуже важливі» — запевняє А.Зоря. Вона бере участь у дискусії на тему «ТОВ. Гра за новими правилами».

Також визначають як безумовну перевагу те, що введено поняття «конфлікт інтересів» та обмеження конкуренції між посадовими особами. З’явилася також можливість укладати корпоративні договори, наприклад про те, що учасник може купити чи продати частку в статутному капіталі. Щоправда, учасники товариства й раніше могли врегулювати подібні відносини, уклавши корпоративний договір. Однак тепер ця можливість деталізована.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст