Главная Блог Консультации от юристов Захист прав осіб, постраждалих у ДТП та відшкодування завданих збитків

Захист прав осіб, постраждалих у ДТП та відшкодування завданих збитків

11.07.2016
Автор:
Просмотров : 6730

Щорічно за результатами дорожньо-транспортних пригод гине величезна кількість людей, а також заподіюється шкода як здоров’ю, так і майну учасникам аварій. З метою мінімізації їх негативних наслідків особливої актуальності набуває повне і своєчасне вжиття учасниками таких інцидентів необхідного комплексу заходів та неухильне дотримання вимог чинного законодавства.

Визначення дорожньо-транспортної пригоди (надалі – ДТП) наведено у Законі України № 1961-IV від 01.07.2004 року «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (надалі – Закон України № 1961-IV).

Згідно з даним Законом, дорожньо-транспортна пригода – це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки. Схожа дефініція міститься і у Кодексі цивільного захисту України № 5403-VI від 02.10.2012 року.

Вспомните новость: Учет ДТП в Украине отменен

Що стосується першочергових дій, які повинен вчинити учасник ДТП, то їх умовно можна розділити на дві групи:

  1. Дії, вчинення яких вимагається Правилами дорожнього руху;

  2. Дії, вчинення яких вимагається спеціальним законом для подальшого отримання страхового відшкодування.

Незалежно від класифікації, в будь-якому випадку учасники ДТП повинні чітко виконувати такі вимоги. Так, Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року (п. 2.10), встановлено, що у разі причетності до ДТП водій зобов'язаний:

  • негайно зупинити транспортний засіб та залишатися на місці пригоди;
  • встановити знак аварійної зупинки;
  • в жодному випадку не переміщати транспортний засіб чи предмети, причетні до ДТП, максимально зберегти сліди пригоди;
  • вжити всіх можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим викликати карету швидкої медичної допомоги;
  • повідомити органи поліції про ДТП та чекати прибуття працівників поліції.

Слід звернути особливу увагу на ту обставину, що Правилами дорожнього руху передбачено пріоритетність захисту життя та здоров’я людини, оскільки даний нормативно-правовий акт прямо вказує, що у випадку відсутності можливості приїзду карети швидкої допомоги при існуванні прямої загрози життю учасник ДТП зобов’язаний залишити місце пригоди та транспортувати особу до найближчого лікувального закладу.

Що стосується першочергових дій, які повинен вчинити учасник ДТП для отримання подальшого страхового відшкодування, вичерпний перелік таких дій наведено у Законі України № 1961-IV (стаття 33).

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст