Сімейним кодексом України, в статті 180, закріплений кореспондуючий обов’язок обох батьків здійснювати утримання дитини до досягнення нею повноліття. Батьки або інші особи, які виховують дитину, повинні створити такі умови життя, які будуть достатніми для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку дитини. Однією із найбільш кричущих проблем у сфері захисту прав дітей є проблема належного матеріального утримання, яка набуває особливої актуальності в неповних сім’ях, повідомляє radako.com.ua
Належне утримання дитини – це насамперед обов’язок обох батьків. Чинне законодавство України передбачає декілька варіантів здійснення утримання дитини, це: добровільний, договірний та примусовий.
Добровільний порядок передбачає договірне врегулювання питання утримання дітей оформлене у вигляді аліментного договору, або «на чесному слові» того з батьків, який проживає окремо.
У той же час, поширені випадки ухилення одним з батьків від виконання даного зобов'язання, що може мати місце як при розірванні шлюбу, так і під час перебування в ньому (або під час проживання однією сім’єю без шлюбу).
В такому випадку, один з батьків звертається до нотаріуса за вчиненням виконавчого напису (у разі невиконання аліментного договору) або звертається до суду з метою отримання рішення про стягнення аліментів. Стягнення аліментів у судовому порядку належить до примусових заходів, які забезпечують виконання зобов'язань одним з батьків по відношенню до дитини. Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження, де саме й реалізується рішення суду та право дитини на утримання. Про реалізацію права дитини на належне утримання у виконавчому провадженні під час стягнення аліментів, ми поговоримо детальніше.
Незважаючи на те, що аліменти були стягнуті з судовому порядку, раджу у всіх випадках звертатися до іншого з батьків та домовлятись про добровільну сплату зазначених платежів, і тільки після того як добровільне виконання стане неможливим приступати до примусового виконання, оскільки заходи примусового виконання можуть загострити взаємовідносини батька та матері, породити ворожнечу, якої можна було уникнути.
До цієї статті додається шпаргалка стягувачу у виконавчому провадженні зі стягнення аліментів на утримання дитини, яка стане в нагоді, якщо боржник в добровільному порядку не сплачує аліменти, а Виконавець з різних причин не використав всі механізми, передбачені Законом, з метою спонукання Боржника до виконання рішення суду.
Для цього, рекомендую роздрукувати шпаргалку, відвідувати виконавця не рідше 1 разу на місяць та вимагати від нього вживати перелічені заходи згори до низу списку.
При цьому, поступово збільшувати законний тиск на Боржника до того моменту, поки він не почне виконувати свій обов’язок. Головне не перестаратися, та не загнати виконавче провадження у глухий кут (наприклад, якщо позбавити Боржника прав керування транспортним засобом, на якому він заробляє на життя, йому просто ні з чого буде платити аліменти).
Так, виконавець розпочинає примусове виконання рішення про стягнення аліментів за заявою стягувача та на підставі виконавчого документу. Заява про примусове виконання рішення може подаватися до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання/реєстрації/місцем роботи Боржника, або до приватного виконавця за місцем проживання Боржника.
Користуйтеся консультацією: Порядок розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має дітей.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.