Діти є чи не найбільшим щастям для людей, заповітною мрією нашого життя на незабутнім подарунком долі. Люди створюють сім’ї, в тому числі, для народження дітей, що будуть радувати їх та продовжувати рід. І все було б добре, якби в певний момент співжиття один з одним, один з подружжя переосмислює ціль свого життя, і з сім’янина перетворюється на холостяка або холостячку. Іншими словами спільне проживання для них стає нестерпне, і вони вирішують певний час проживати окремо, або, ще більш радикальніше, розірвати шлюб. На жаль, це явище все частіше має місце у нашому суспільстві. Прикро, що діти будь-якого віку в таких ситуаціях, будучи заручниками сімейних проблем, є основними об’єктами негативного впливу і страждають найбільше.
Що розуміється під поняттям «місце проживання дитини»?
Проблема визначення місця проживання дитини, може підійматися у випадках окремого проживання мати та батька дитини (навіть коли вони де юре знаходяться у шлюбі),
Для початку, розмежуємо поняття «місце проживання фізичної особи» та «прописка».
Поняття «прописка» є «мертвим» і не використовується у вітчизняному законодавстві з 2004 року. Це поняття прирівняли до юридично визначеного «місця проживання фізичної особи».
Пользуйтесь консультацией: Выезд ребенка за границу без согласия и сопровождения одного из родителей
. Так як вітчизняний законодавець презюмує, що дитина до 10 років не може активно визначити з ким вона бажає проживати, це право надається її батькам. Це право вони мають реалізувати за спільною згодою або за рішенням суду в разі виникнення спору. Тобто, до 10 років дитина не може здійснити волевиявлення стосовно місця проживання.
У випадку досягнення дитиною 10 річного віку — це право реалізується також за згодою самої дитини, тобто дитина, яка може висловити свою думку має бути вислухана при вирішенні між батьками спору щодо її місця проживання.
Крім того, якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою. Тобто 14-річна дитина може визначати своє місце проживання, але не довільно, а лише з батьками, проте з ким саме – з матір’ю чи батьком – вона може вирішити самостійно.
Яким способом можна визначити місце проживання дитини?
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.