Європейський Союз наближається до прийняття регламенту, який регулюватиме питання застосування штучного інтелекту. Україні також доведеться унормувати цю сферу. На який досвід варто орієнтуватися?
Про це говорили під час другого засідання робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту, утвореної в Національній асоціації адвокатів України. До участі в заході долучилися представники Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, Міністерства цифрової трансформації, Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини, Асоціації «IT- Ukraine».
«Сьогодні ми бачимо проблеми, що виникають через діяльність продуктів, які використовують штучний інтелект. Це і підміна голосів, і підміна зображень, і підміна ідентичності особи. Таким чином порушуються майнові права людей, бізнесу, вчиняються правопорушення, - наголосив голова робочої групи, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. – НААУ, яка є регулятором професії в Україні і є самоврядною організацією, що об’єднує всіх адвокатів, виступила з ініціативою розпочати процес напрацювання шляхів регулювання, які б у майбутньому можна було запропонувати нашому парламенту».
Ключові положення проекту Регламенту ЄС про штучний інтелект (Artificial Intelligence Act) розкрила помічник голови робочої групи Ганна Удовенко.
Штучним інтелектом пропонується позначати машинну систему, яка розроблена для функціонування з різним рівнем автономності і яка може для явних чи прихованих цілей створювати результати, такі як прогнози, рекомендації або рішення, що впливають на фізичне чи віртуальне середовище.
Метою Регламенту є сприяння впровадженню орієнтованого на людину та надійного штучного інтелекту та забезпечення високого рівня захисту здоров'я, безпеки, основоположних прав, демократії та верховенства права, а також довкілля від шкідливого впливу штучного інтелекту.
Для цього документом пропонується зокрема запровадити:
Початок застосування Регламенту ЄС про штучний інтелект планується на кінець 2025 року.
Ми йдемо євроінтеграційним шляхом і Україні доведеться імплементувати Artificial Intelligence Act, що сьогодні напрацьовується для країн ЄС. Таку думку висловив голова Комітету ВР з питань цифрової трансформації Михайло Крячко. Водночас, він відзначив потребу вивчення досвіду азійських країн. «Вони пішли іншим шляхом. Це часткове регулювання або взагалі дерегуляція, - пояснив нардеп. - Зрозуміло, що вони це роблять для заохочення інвестування в їхні країни майбутніх стейкхолдерів». М.Крячко акцентував увагу на тому, що не слід забувати про вітчизняних виробників, а також вивчити напрацювання Канади, де акцент зроблено на заохоченні ШІ.
Також голова парламентського комітету запропонував створити робочу групу саме на базі його комітету.
Державний експерт експертної групи з розвитку новітніх технологій та цифрових інновацій директорату цифрової економіки Мінцифри Володимир Бегей нагадав, що у них в 2020 році був створений Комітет з вивчення питань штучного інтелекту, до складу якого ввійшли розробники, науковці, дослідники. Сьогодні цей комітет налічує 53 члена. В Комітеті є декілька робочих груп і одна з них присвячена саме питанню регулювання.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.