Особи, які через бойові дії чи через окупацію були вимушені переїхати з районів бойових дій чи з окупованих територій на інші території в межах України.
ВПО є виключно особи, які перемістилися в інший район на територію України.
Не є ВПО особи, які були вимушені переміститися за кордон.
ВПО може бути не тільки громадянин України, а й іноземець, особа без громадянства, що перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні.
ВПО є особи, які перемістилися з міста Києва і нижченаведених областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.
Документом, який підтверджує статус ВПО є довідка про взяття на облік ВПО (Довідка ВПО).
Особи, які в період з 2014 по 2022 роки перемістилися з територій окупованих ще в 2014-215 році (Крим, окремі території Донецької і Луганської областей) зберігають статус ВПО. Додаткові процедури не вимагаються.
Пользуйтесь консультацией: Зафиксируй разрушение имущества при военном положении
Порядок отримання довідки ВПО регламентується Постановою КМУ від 01.10 2014 року № 509, з урахуванням змін, внесених Постановою КМУ від 13.03 2022 року № 269 і Постановою КМУ від 20.03.2022 року № 332.
Існують чотири шляхи отримання довідки ВПО:
Особи від 14 років звертаються за отриманням Довідки ВПО особисто. Батьки (опікуни) звертаються для отримання Довідки ВПО дитини.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.