Главная Блог Новости Як орендувати житло: все про договір оренди

Як орендувати житло: все про договір оренди

24.11.2020
Автор:
Просмотров : 3846

Зазвичай пошуки квартири відбуваються по-різному: інтернет-сторінки з пошуку житла, серед друзів, знайомих або через посередника. Але, щоб уникнути неприємностей, житло варто орендувати чинним відповідно до норм законодавства. Як це зробити – консультує Чернівецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Орендодавець, який має намір здати житло в оренду законно, повинен сплачувати з нього податки та бути готовим показати всі документи щодо прав на житло, а також підписати договір оренди.

За договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати іншій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Договір найму житла укладається письмово.

Користуйтеся консультацією: Як правильно орендувати квартиру? Що потрібно знати при оренді квартири

Що потрібно зазначати у договорі найму житла?

У договорі детально прописують умови, вартість і терміни найму, інформацію про учасників угоди, права та обов’язки наймача і наймодавця, гарантії, підстави для дострокового розірвання і фінансові зобов’язання. За бажанням вказують будь-які інші пункти, виходячи з індивідуальних особливостей нерухомості або побажань сторін.

У договорі найму житла мають бути вказані особи, які проживатимуть разом із наймачем. Ці особи набувають рівних із наймачем прав та обов’язків щодо користування житлом. Наймач несе відповідальність перед наймодавцем за порушення умов договору особами, які проживають разом із ним.

Якщо наймачами житла є кілька осіб, їхні обов’язки за договором найму житла є солідарними. Порядок користування житлом наймачем та особами, які постійно проживають разом із ним, визначається за домовленістю між ними, а у разі спору – встановлюється за рішенням суду.

Користуйтеся консультацією: Оренда приміщення у фізособи, якщо орендар є фізичною особою-підприємцем чи фізособою (громадянином): куди і як сплачувати ПДФО, відповідальність за несвоєчасну сплату податку?

Строк договору найму житла

Договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на п’ять років.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст