Главная Блог Аналитические статьи Статьи ЯК КОЛЕКТОРИ З НОТАРІУСОМ ЗАКОН ПОРУШИЛИ

ЯК КОЛЕКТОРИ З НОТАРІУСОМ ЗАКОН ПОРУШИЛИ

20.02.2018
Просмотров : 3689

Останнім часом до Юридичної Фірми «Мацко та Партнери» досить часто стали звертатися позичальники, яким стало відомо, що різні колекторські компанії переоформили їхні квартири та вимагають виїхати із житла.

Нагадаємо, що з червня 2014 року у зв’язку із ухваленням Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» стягнення предмету іпотеки на користь банківських установ дещо ускладнилася.

Але, це стало для розроблення нових схем через своїх «ручних» нотаріусів, завдяки яким стало можливим відбирання житла у громадян України. В практиці ЮФ «Мацко та Партнери» були навіть випадки коли «ручні» нотаріуси переоформлювали право власності на квартири в яких були зареєстровані малолітні діти.

Після таких маніпуляцій та порушення закону колекторські компанії в багатьох випадків зверталися до суду із позовними заявами про зняття з реєстрації та виселення. Звісно, колектори набули право власності і як «законні» власники нерухомого майна намагаються усунити перешкоди користуванням майном.

Саме так було і з клієнтом ЮФ «Мацко та Партнери», одного разу відчинивши двері своєї квартири на порозі стояли декілька людей, які представилися представниками ТОВ «Кей-Колект» та у супроводі дільничного розмахували витягом з реєстру прав нерухомого майна, де власником квартири вже був ТОВ «Кей-Колект».

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Суперфін Б.М. переоформлюючи право власності на ТОВ «Кей-Колект» навіть не звернув увагу на ту обставину, що зазначена квартира підпадає під дію Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», а також на те, що в ній зареєстровані малолітні діти.

Досить часто Банк або колекторська компанія оправдує свої дії тим, що іпотечний договір передбачає позасудове звернення стягнення на іпотечне майно і тим самим вони діють в межах Закону України «Про іпотеку».

Але це лише намагання надати незаконним діям банку, колекторських компаній та нотаріусам, які діють в їх інтересах ознак правомірності, що взагалі не має нічого спільного із законом та позасудовим зверненням стягнення на майно.

Дійсно, багато іпотечних договорів мають так зване «іпотечне застереження», коли пунктом іпотечного договору визначається позасудовий порядок звернення стягнення, але цей порядок повинен здійснюватися в строгій відповідності закону, а не бажанню банка або колекторів, які намагаються незаконно привласнити ваше майно.

Юридична Фірма «Мацко та Партнери» проаналізувавши обставини справи та обравши правове обґрунтування позиції в інтересах Клієнта звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з відповідним позовом, який був судом розглянутий та встановлено – нотаріус порушив закон!

Далі наводиться текс судового рішення за вказаною справою, де містяться правові висновки певних обставин справи, які Вам зможуть допомогти у боротьбі із незаконними діями з банками та їх колекторськими компаніями, які намагаються відібрати у Вас житло.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст