Главная Блог Новости Вирок: Вперше! За домашнє насильство стосовно дружини – три місяці арешту (Оболонський райсуд м. Києва № 756/14384/19 від 04.11.2019)

Вирок: Вперше! За домашнє насильство стосовно дружини – три місяці арешту (Оболонський райсуд м. Києва № 756/14384/19 від 04.11.2019)

14.11.2019
Просмотров : 11063

Фабула судового акту: У 2011 році Радою Європи було ухвалено Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульську конвенцію). Того ж року її було підписано і Україною.

З метою уніфікації національного законодавства у 2017 році Верховною Радою України до Кримінального кодексу України було внесено зміни, а саме КК України було доповнено, зокрема, і ст. 126-1, яка передбачає кримінальне покарання за домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

До уваги читача пропонується вирок, яким чоловіка було визнано винним за згаданою нормою кримінального кодексу. І, до речі, це перший вирок за цією статтею у столиці.

Відповідно до вироку суду у період часу з 03.06.2019 по 19.09.2019, засуджений, будучи неодноразово притягнутим до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства відносно своєї цивільної дружини, діючи умисно, з метою погіршення якості життя потерпілої, систематично, на протязі тривалого часу вчиняє домашнє насильство відносно останньої, які виражаються у фізичному насильстві - шарпанні за одяг, спричиненні тілесних ушкоджень. Окрім цього, вчиняє дії психологічного насильства, що виражаються у словесних образах та нецензурних висловлюваннях, приниженні людської честі та гідності, залякуванні та погроз в бік потерпілої, в результаті чого, засуджений завдає систематичні фізичні та психологічні страждання потерпілій, та дана сімейна ситуація для потерпілої має психотравмуючий характер, супроводжується періодично виникаючими емоційними переживаннями негативного спектру: тривоги, страху, приниження, сорому.

Отже у діях засудженого суд встановив наявність злочину, передбаченого ст. 126-1 КК України, звернувши увагу на ознаку систематичності вчинення домашнього насильства, а саме неодноразове притягнення до адмінвідповідальності за згадані дії, та призначив останньому покарання у вигляді трьох місяців арешту взявши останнього під варту у залі суду.

Аналізуйте судовий акт: Тривала протиправна поведінка потерпілого стосовно винної особи при вчиненні насильницького злочину має бути врахована при призначенні покарання (ВС/ККС № 234/10174/16-к від 20.11.2018)

Спеціальною метою катування є спонукання потерпілого вчинити певні дії (ВС/ККС № 161/1372/16-к від 17.07.2018)

ВИРОК: Сильне душевне хвилювання: Постійні образи та знущання штовхнули мати на вбивство свого сина (Гребінківський райсуд Полтавської області № 539/2008/18 від 27.07.2018)

Непоправимим зневіченням обличчя є таке, що саме собою зникнути не може та надає обличчю огидного, відразливого чи потворного вигляду (ВС/ККС № 711/9623/16-к від 29.11.2018)

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст