Главная Блог Новости «Верховники» відмовляються йти на роботу у вихідні, бо інші гілки влади їх не поважають

«Верховники» відмовляються йти на роботу у вихідні, бо інші гілки влади їх не поважають

17.02.2020
Просмотров : 1603

Зменшити кількість справ учетверо та створити інститут зразкової справи — завдання найвищого суду країни на цей рік. Втім, якщо інші гілки влади ставитимуть палиці в колеса, то несолодко доведеться усім, пише zib.com.ua

Мотивація працювати понаднормово

На Пленумі Верховного Суду, на який зібралися працівники установи та служителі Феміди, щоб підбити підсумки року, який минув, традиційно поскаржилися на новий закон, що запровадив ще одну судову реформу. Так, голова Касаційного цивільного суду Михайло Смокович зауважив: відколи законодавці прийняли новий правовий акт, судді припинили працювати у вихідні, адже їхній ентузіазм занепав. «Вони щойно прийшли, пропрацювали кілька місяців, а їх вже звинувачують невідомо у чому», — пояснював М.Смокович бажання своїх підлеглих погуляти у вікенд, замість того щоб проводити час у задушливому офісі.

Згадайте новину: Чи є кримінальна відповідальність за невиконання судового рішення?

Неабияк послаблюють мотивацію соціологічні дослідження, які визначають рівень довіри до Феміди у суспільстві. Щоразу доповідь про діяльність свого суду доповідач починав із цієї статистики. З’ясувалось, що під час опитування людей, які звернулись до суду, рівень довіри був високим: 70—80% казали, що довіряють рішенням касаційних судів. Однак коли опитували людей, які з правосуддям ніколи не стикались, то рівень довіри був надзвичайно низьким.

Однією з причин «верховники» вважають той факт, що інші гілки влади всіляко намагаються принизити судову, мабуть, сподіваючись на те, що їхній авторитет зросте, якщо вони ганитимуть суд. Але ні. «Інші гілки влади мають розуміти, що довіра до них також залежить від довіри до судів», — заявила очільниця ВС Валентина Данішевська. Також вона зауважила позитивну динаміку в співпраці з Президентом та парламентом. Адже якщо раніше вони перебували у стані конфлікту, то сьогодні робота налагодилась.

Також кожен із доповідачів намагався з’ясувати чинники, що впливають на довіру до Феміди. Зокрема, один із промовців заявив, що важливим фактором є комфорт самого приміщення суду та вичерпність інформації, яку надають людині.

Вспомните новость: Как дискредитированный Высший совет правосудия блокирует судебную реформу

Найприбутковіший суд

«2019 рік — це перший рік, коли Верховний Суд працював на повну потужність. Сьогодні у штаті ВС — 192 судді», — повідомила В.Данішевська. Вона зауважила, що співвідношення суддів ВС до загальної чисельності людей у мантіях у судах першої та апеляційної інстанцій становить лише 3,2%, тоді як у європейській практиці використовують співвідношення 5—7%. Тож виходить, що «верховників» у країні малувато.

Торік найвищий судовий орган отримав на розгляд 88 тис. справ. Це більше, ніж у 2018 році. На думку Голови ВС, одним з інструментів, що допоможе зменшити надходження справ, є інститут зразкової справи. І хоча у 2019-му набрали чинності рішення тільки у 5 таких справах, але, за її словами, вдалося забезпечити однаковий розгляд десятків тисяч справ у нижчих інстанціях.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст