Чотири нові хімічні елементи, які в січні потрапили до періодичної таблиці, можуть невдовзі отримати нові назви.
Їх пропонують назвати ніхоній (nihonium, Nh), московій (moscovium, Mc), теннессин, (tennessine, Ts) і оганессон (oganesson, Og).
Дотепер їх називали просто за кількістю протонів у кожному атомі - 113, 115, 117 і 118 відповідно.
Ці елементи закінчать сьомий ряд таблиці Менделеєва, яку востаннє оновлювали в 2011 році.
Процедура передбачає, що тепер протягом п'яти місяців триватимуть консультації щодо запропонованих назв. Якщо заперечень не буде, їх мають затвердити.
Остаточно схвалити назви мають Міжнародний союз теоретичної і прикладної фізики і Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії.
Усі чотири елементи не існують у природі самостійно і були синтезовані в лабораторіях. Їх утворюють, зіштовхуючи між собою два менших (але все ж доволі великих) атомних ядра.
Усі ці елементи нестабільні і майже відразу розпадаються. На практиці жоден елемент, важчий за уран з його 92 протонами і 146 нейтронами, не може існувати за межами лабораторії протягом тривалого періоду.
Та попри це, їх синтез дозволяє науковцям ще глибше заглянути в будову атомного ядра.
За традицією, право називати нові елементи мають їхні відкривачі.
Назва має відображати міфологічну ідею, мінерал, місцевість, країну, якусь рису або ім'я самого науковця.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.