Главная Блог Аналитические статьи Дайджесты ТОП-11 судових рішень про витрати на правничу допомогу: як отримати своє

ТОП-11 судових рішень про витрати на правничу допомогу: як отримати своє

03.12.2021
Автор:
Просмотров : 23887

Виграти справу – це ще не означає відчути солодкий смак перемоги. Звичайно, кожен з вас згадав про перипетії виконавчого провадження – однак, не про це сьогодні. Наразі ми наведемо ТОП-11 рішень із судової практики стосовно досить практичного питання: відшкодування витрат на правничу допомогу. Складність цього процесу полягає у різному розумінні "дорого"-"недорого", у різному відчутті часу: для когось, до прикладу, щоб написати позовну заяву за аналогічних обставин необхідно 16 год, комусь – 8 год, усе це залежить від накопичених досвідом знань та навичок, а також, як би це просто не звучало, від темпераменту людини, адже для когось розміреність темпу, скрупульозність до деталей – це норма, для когось, навпаки, звично все робити швидко, без зайвих затримок. Тож, пропонуємо до вашої уваги актуальні позиції Верховного Суду з цього питання.

№1

Суд оцінює співмірність витрат на правничу допомогу – лише за наявності доказів "неспівмірності", поданих особою, яка оскаржує їх розмір

Постанова КГС ВС від 07.09.2021 у справі № 910/5998/20

У даній справі суд зазначив, що доводи позивача щодо зменшення розміру заявлених відповідачем витрат на професійну правничу допомогу базуються виключно на його суб`єктивній думці про складність виконаної адвокатом роботи. Жодних обставин або доказів, у тому числі розрахунків, які свідчили б про неспівмірність, нерозумність, нереальність понесених витрат на професійну правничу допомогу та/або неналежне оформлення документів, позивачем не наведено. З огляду на це, враховуючи доведений факт надання адвокатом відповідних послуг у заявленому розмірі (а саме договором про надання правової допомоги з фіксованим гонораром, підписаним актом надання послуг) суд визначив, що витрати на професійну правничу допомогу мають бути відшкодовані відповідачу позивачем повністю

№2

"Краткость – сестра таланта" – не завжди працює на вашу користь

Постанова КГС ВС від 15.09.2021 у справі № 924/675/20

Звичайно, попереднє речення сформульоване дещо спрощено. Якщо конкретно – то ось до яких висновків дійшов ВС за результатами аналізу детального опису робіт:

• якщо адвокат брала участь на стадії розгляду справи у суді першої та апеляційної інстанцій, а отже є обізнаною з обставинами справи та правовою позицією у спірних правовідносинах, то це дає підстави для висновку, що послуга щодо ознайомлення з необхідними для надання правової допомоги документами, матеріалами та відомостями, що містяться у відкритих джерелах та у мережі Інтернет, їх вивчення, аналіз та формулювання правової позиції в інтересах, охоплюється послугою зі здійснення підготовки відзиву на касаційну скаргу – та окремо не оплачується.

• якщо судова практика, використана у суді касаційної інстанції, ідентична судовій практиці, аналіз якої було здійснено адвокатом на етапі складання апеляційної скарги, то вартість такої послуги окремому відшкодуванню не підлягає.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст