Через бомбардування терористами українських міст, ракетні та артилерійські обстріли об'єктів цивільної інфраструктури та житлових будинків гинуть тисячі мирних людей. Оцінити ці втрати неможливо, адже людське життя – безцінне.
В умовах постійних обстрілів важко оцінити й матеріальні збитки. Доріг, мостів, аеропортів, інших споруд зруйновано на десятки чи сотні мільярдів доларів. Точна цифра не відома, проте зрозуміло одне: вона щодня збільшується.
Коли закінчиться війна, Україні доведеться докласти чимало зусиль, аби стягнути з окупантів компенсацію за завдану шкоду. Перший крок у цьому напрямку зробила Верховна Рада, ухваливши закон, який дозволяє націоналізувати російські активи в Україні.
Поки що під його дію підпадають компанії, кінцевими власниками яких є Росія або підконтрольні їй структури. Утім, як свідчать дані сервісу Youcontrol, такого майна в Україні небагато.
Саме тому влада працює над тим, аби розширити санкції на компанії, власниками яких є російські олігархи та інші громадяни терористичної держави.
ЕП дослідила, які компанії можуть націоналізувати.
Згадайте новину: Триває пошук механізму з передачі Україні арештованих Заходом $415 мільярдів золотовалютних резервів РФ
Ухвалений 3 березня закон про націоналізацію російських активів поширюється на власність держави-окупанта та компаній, які вона контролює. Здавалося б, усе просто, але з реалізацією закону можуть виникнути проблеми.
Хоча путінський режим контролює цілі сектори російської економіки, присутність в Україні компаній, які прямо чи опосередковано належать державі-окупанту, мінімальна. За вісім років війни більшість з них під тиском санкцій залишили український ринок.
Донедавна найбільше представництво російського державного сектору в Україні зосереджувалося в банківському секторі. До 2014 року там працювали три "дочки" підконтрольних Росії установ: Промінвестбанк, Сбєрбанк та ВТБ.
Після анексії українського Криму та окупації частини Донбасу існування російських банків в Україні викликало чимало запитань, але українська влада довгий час їх ігнорувала. Так, ВТБ вивели з ринку лише в листопаді 2018 року.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.