Главная Блог Аналитические статьи Статьи Так все таки може в’їхати нерезидент на автомобілі до України без фінансової гарантії, чи ні?

Так все таки може в’їхати нерезидент на автомобілі до України без фінансової гарантії, чи ні?

11.07.2019
Просмотров : 4351

Найчастіше запитання-обурення, яке є сьогодні чую: «Так а що, чистокровний німець – іноземець на своєму автомобілі, що зареєстрована на ньому, який їде в Україну з туристичною метою не може заїхати в Україну без залишення фінансової гарантії на кордоні??? Шо за брєд???».

Давайте пройдемся по всім моментам цього питання, розкладемо все по поличкам, щоб вам одразу все стало ясно.

В кінці минулого року Законом України №2611 були внесенні зміни до Митного кодексу України, зокрема до статті 380. Саме ця норма визначає особливості тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування.

Частиною 2 статті 380 Митного кодексу України передбачено, що транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу.

Прочитавши швиденько цю статтю на перший погляд здається, що ніяких перепон у ввезенні нерезидентом, не приклад іноземним туристом, транспортного засобу без фінансової гарантії не має.
Але прочитавши далі, все стає на свої місця. Частина 3 статті 380 Митного кодексу України уточнює та дає виключення на які транспортні засоби не поширюється дія частини 2 статті 380 Митного кодексу України.

Згідно частини 3 статті 380 Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТЗЕД, та причепів до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТЗЕД, у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.
А що таке транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704, 8711 згідно з УКТ ЗЕД? А це – автобуси (8702 УКТЗЕД), легкові (пасажирські) автомобілі (8703 УКТЗЕД), вантажні автомобілі (8704 УКТЗЕД), мотоцикли (8711 УКТЗЕД).

Фактично, якщо забрати всі виключення передбачені частиною 3 статті 380 Митного кодексу України, то відповідно до частини 2 статті 380 Митного кодексу України без декларування та фінансової гарантії можна ввозити лише транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8701 УКТЗЕД, це – трактори та 8705 УКТЗЕД, це – спеціалізовані транспортні засоби, на приклад пожежна, дорожня техніка.

На практиці відбувається трошки по іншому. Інспектор митниці тримаючи в руках документи громадянина Німеччини та розуміючи, що той доїхав із Магдебургу до України з метою відвідання Сорочинського ярмарку в Полтавській області не буде пояснювати йому особливості тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування та вимагати внесення на рахунок митниці фінансової гарантії, розмір якої дорівнює розміру митних платежів за автомобіль на якому прямує німець, він його просто пропустить.

Разом з цим ввезти «євробляху» на нерезидента або в’їхати до України громадянину України, який окрім українського має ще паспорт іншої країни без здійснення декларування та без сплати фінансової гарантії станом на сьогодні є дуже складно.

Автор статті: Казачук Иван Владимирович

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст