Главная Блог Аналитические статьи Статьи Судьи и адвокаты предлагают стратегию защиты своих прав во время обыска

Судьи и адвокаты предлагают стратегию защиты своих прав во время обыска

25.10.2017
Автор:
Просмотров : 1664

Обыск начинается внезапно и от его проведения не спасают ни наклейки, информирующие об адвокатской тайне, ни мантии. Как защитить свои права, уберечь информацию, не имеющую отношение к производству, в рамках которого проводится следственное действие, а главное — вернуть временно изъятые вещи.

Нетаємна таємниця

Обшуки в адвокатів є однією з найболючіших проблем, розв’язання якої професійна спільнота й досі не може знайти. Незважаючи на те що правники створюють комітети, які переймаються захистом прав адвокатів під час проведення цієї дії, існує кілька аспектів, які ставлять під загрозу незалежність української адвокатури.

Зокрема, йдеться про те, що під час обшуку правоохоронці вилучають геть усе, що потрапляє під руку. І навіть якщо вони шукають конкретне досьє, разом із ним адвокат позбавляється й інших матеріалів, котрі не мають значення для провадження, в рамках якого проводиться обшук.

Пользуйтесь консультацией: ОБЫСК – ПРАКТИЧЕСКИЕ СОВЕТЫ

До того ж, попри запевнення слідчих у тому, що інша інформація їх не цікавить, стовідсоткових гарантій її збереження від чужих очей ніхто не дає. Так, нещодавно правоохоронці навідали одного зі столичних адвокатів. Захисникові вони повідомили, що шукають конкретні матеріали. Проте в ході обшуку, незважаючи на те що адвокат указав на місцезнаходження документів, слідчі переглянули всі теки в кабінеті.

Про це та інше фахівці дискутували під час засідання комітету з кримінального права та процесу Асоціації адвокатів України.

Детектив Національного антикорупційного бюро Артем Крикун-Труш закликав із розумінням ставитися до правоохоронців.

Він запропонував поставити себе на місце того, хто проводить обшук. Мовляв, якщо людина заходить у кабінет і бачить сотні тек із документами, вона повинна відкрити кожну та прочитати принаймні першу сторінку, аби пересвідчитись у тому, що ці папери не стосуються справи.

Звісно, деякі адвокати пропонують колегам самостійно видавати необхідну документацію, а слідчим — задовольнятися виданим, оскільки немає підстав уважати поведінку захисника правомірною. Втім, постає запитання: чи має право адвокат добровільно передати комусь досьє свого клієнта? Більшість правників переконані, що ні.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст