Главная Блог Новости Суддю Вадима Сеніна звільнили за доступ до телефонних контактів цивільної дружини замглави адміністрації Порошенка Анни Бабич

Суддю Вадима Сеніна звільнили за доступ до телефонних контактів цивільної дружини замглави адміністрації Порошенка Анни Бабич

23.03.2020
Просмотров : 2505

Вища рада правосуддя 12 березня звільнила суддю Солом’янського суду Вадима Сеніна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення ВРП.

Подання про його звільнення Друга Дисциплінарна палата зробила ще у березні минулого року. Сенін оскаржував, але безуспішно. 20 лютого 2020 Велика палата Верховного суду залишила подання без змін.

У дисциплінарну справу проти Сеніна ввійшло одразу чотири скарги. У підсумку три з них були задоволені.

Одна скарга стосувалася надання у серпні 2018 дозволу на доступ до інформації про телефонні з’єднання за останні чотири роки Анни Бабич, цивільної дружини тодішнього заступника глави Адміністрації президента Олексія Філатова.

Бабич є адвокатом, відтак її представник доводив, що відбулося втручання в особисте життя, а також порушення адвокатської таємниці.

НАБУ перевіряло факти можливого незаконного збагачення в діях замглави АП. А саме, що у період 2014-2018 рр. він набув у власність активи у значному розмірі, законність походження яких не підтверджено доказами, і можливо передав ці активи своїй сестрі та цивільній дружині. У лютому 2019 статтю 368-2 ККУ про незаконне збагачення визнали неконституційною і справу закрили.

У січні 2020 ще одній судді Солом’янського суду Оксані Криворот також винесли попередження за доступ до контактів з номера телефону Бабич. Однак тим номером Бабич не користувалася і втручання в особисте життя чи адвокатську діяльність не відбулося.

Суддя Сенін ухвалював рішення по іншому номеру Бабич після Криворот. Представник Бабич вказав на те, що Сенін ніяк не проаналізував доводи детектива і не навів власної мотивації постановлення рішення, а лише частково скопіював текст ухвали судді Криворт. Пізніше ухвалу Сеніна скасував апеляційний суд, зазначивши, що вона необгрунтована. Крім того, він вирішив клопотання без виклику мобільного оператора, не довівши загрозу знищення інформації, що дозволяє проводити розгляд без володільця.

Згадайте новину: Суддю Васалатія звільняють за рішення стягнути з держави 148 мільйонів

Ще одна скарга стосувалася арешту майна, вилученого при обшуку в Харкові у справі про нафтові аукціони «Укрнафти». За версією НАБУ, низка компаній вчиняли антиконкурентні дії на аукціонах з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу. Детективи мали інформацію, що юридичне забезпечення, представництво в судах та контроль за процедурою ліквідації цих компаній у місті Харкові здійснювалося групою осіб під керівництвом адвоката.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст