Главная Блог Аналитические статьи Статьи СПАДЩИНА – проблеми оформлення у переселенців окупованих територій України

СПАДЩИНА – проблеми оформлення у переселенців окупованих територій України

31.01.2017
Просмотров : 5884

ДО початку окупації частини території України, питання про оформлення спадщини було стабільним та врегульоване діючим законодавством України. Відповідно до статті 1221 Цивільного кодексу України, місцем відкриття спадщини передбачалось останнє місце проживання спадкодавця, якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Якщо виникав судовий спір стосовно спадщини(нерухомого майна), відповідно до статті 114 Цивільно-процесуального кодексу України, позови до суду пред'являлися за місцезнаходженням майна або основної його частини.

На теперішній час, у жителів окупованих населених пунктів України, та їх родин, виникли певні труднощі з питань: - визнання права власності за спадщиною, яка знаходиться на окупованій території.

Українські суди, нотаріуси, державні органи влади України на окупованих територіях не працюють.

З метою врегулювання виниклого питання, Верховною Радою України був прийнятий відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування» від 12 лютого 2015 року, за № 189-VIII, який в свою чергу вніс зміни до статті 1221 Цивільного кодексу України, та до Законів України: - « Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» , - «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".

Відповідно до прийнятих змін, встановлено, якщо останнім місцем проживання спадкодавця(померлого) була тимчасово окупована територія , спадкоємець має право звертатись з заявою про прийняття спадщини в будь-якому місті на території України(вільній від окупації), до державного, приватного нотаріуса , або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування.

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна - основна частина рухомого майна знаходиться на тимчасово окупованій території України , місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви.

Тобто спадкоємець, має право звертатись з заявою про прийняття спадщини в будь-якому місті на території України(вільній від окупації), до державного, приватного нотаріуса , або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування.

Законодавець не визначив питання стосовно спадкодавця, останнім місцем проживання якого була вільна територія України, але нерухоме майно , рухоме майно, залишилось на тимчасово окупованій території України.

Внесені зміни, стосовно оформлення спадщини для мешканців тимчасово окупованих територій України та їх родин, зобов’язані були упорядкувати відповідну процедуру .

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст