Главная Блог Новости Слюсаря харківського тролейбусного депо, який є ідейним комуністом, за дописи в соцмережах посадили на 5 років

Слюсаря харківського тролейбусного депо, який є ідейним комуністом, за дописи в соцмережах посадили на 5 років

21.05.2024
Просмотров : 972

Жовтневий районний суд міста Харкова визнав чоловіка винним у поширенні забороненої комуністичної символівки і виправдуванні збройної агресії РФ.

Про обвинуваченого відомо, що він працював автослюсарем на комунальному підприємстві «Тролейбусне депо №2», неодружений, проживав із матірʼю і виплачував аліменти малолітній дитині.

Протягом березня-серпня 2022 року громадянин неодноразово публікував у мережі Facebook зображення комуністичної та радянської символіки, а саме зображення серпу та молоту, пʼятикутної зірки, плуга, памʼятники комуністичного режиму і портрети радянських діячів Владімірі Леніна та Іосіфа Сталіна, а також фото танку із танку із літерою «V».

Із жовтня 2017 по 5 серпня 2022-го обвинувачений вів аналогічну активність у заборонен мережі «Вконтакте», зробивши більше 15 дописів із символікою комуністичного тоталітарного режиму

На платформі YouTube серед коментарів під відео були коментарі цього чоловіка на підтримку збройної агресії Російської федерації проти України.

Вдома в чоловіка вилучили два магніти з символікою СРСР, один великий прапор із символікою комуністичної партії України, три кепки червоного кольору з символікою КПУ і десять маленьких прапорів з символікою СРСР та КПУ, андріївський прапор, статуетку з бюстом Леніна, агітаційний фартук з символікою комуністичної партії України, дві футболки білого та червоного кольору з лозунгом «Наш выбор-социализм» та символікою комуністичної партії України, агітаційний флайєр комуністичної партії із зображення Петра Симоненка.

Згадайте новину: За вподобайку! Любительку російської пропаганди на 1,5 роки помістили до виправного центру

У судовому засіданні чоловік визнав, що має сторінки у соціальних мережах «Facebook», «ВКонтакте», «Одноклассники» та на Youtube. Сторінки заведені із його власними анкетними даними і фото, імʼя та прізвище написані російською мовою. Він реєструвався у соціальних мережах, щоб спілкуватися з друзями. Розміщував інформацію про себе, шукав групи за інтересами, спілкувався із невизначеним колом осіб, декілька разів висловлював свої думки. Обвинувачений не заперечував, що робив ті публікації, які йому інкримінують, але пояснив, що це були здебільшого репости. Повідомив, що є ідейним комуністом, тому і поширював такі матеріали.

Чоловік підтвердив, що 10 травня 2022 року зробив репост з пабліку в мережі «Вконтакте». Але запевнив, що не мав наміру виправдовувати збройну агресію РФ, а висловив своє обурення діями працівників СБУ, які переслідували людей за святкування Дня перемоги — 9 травня. Насправді він нібито лише хоче щоб цей конфлікт вичерпався і люди не гинули.

Обвинувачений розповів, що 22 серпня 2022-го йому зателефонували працівники поліції і сказали, що йому треба підписати якісь папери, що він працював на оборонних підприємствах. Він домовився з ними про місце зустрічі біля свого місця роботи у смт. Бабаї. По приїзду працівники поліції вилучили його паспорт і повезли його до Новобаварського відділку поліції. По дорозі в нього також забрали мобільний телефон та спитали пароль доступу. Чоловік розповідав, що потім у відділку його нібито катували — наказали лягти на живіт і поліцейський тягнув його за геніталії, увімкнули німецький марш часів Другої світової війни, застосовували електрошокер, наділи кайданки, погрожували засунути щось в анальний отвір, поклали перед обличчям значок Бандери, змушували кричати «Слава Україні», принижували його людську гідність. Потім слідчий відібрав у нього письмові пояснення. Ніч він провів у райвідділку, а наступного ранку троє молодих поліцейських сказали, що необхідно щоб він поїхав із ними до себе додому. У квартирі він добровільно видав слідчому речі, які містили комуністичну символіку — прапорці тощо, які він придбав ще у період 2007-2012 роках, коли був активним членом Комуністичної партії України. Чоловік наполягав, що після прийняття закону 2015 року про заборону комуністичної символіки він ці речі ніде не демонстрував і не розповсюджував. Відпустили його з відділку поліції 23 серпня 2022 за 15 хвилин до початку 2-денної комендантської години. 25 серпня він у ХОБСМЕ зафіксував побої. Телефон йому повернули лише 26 серпня.

У судовому засіданні допитали трьох правоохоронців, які доставляли підозрюваного до відділку поліції і тортури вони заперечували.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст