У процесі судового провадження потреба у застосуванні арешту майна може втратити актуальність. Крім того, КПК не встановлює, коли вилучене в особи майно мають їй повернути у разі відмови у задоволенні клопотання про арешт.
Аби заповнити ці прогалини, група нардепів зареєструвала проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо врегулювання деяких питань, пов'язаних із застосуванням арешту майна» (№8227), повідомляє «Закон і Бізнес».
Серед іншого, документ установлює правило, за яким тимчасово вилучене майно повертається власнику негайно, якщо слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про арешт майна чи поверне його для усунення недоліків. У будь-якому разі — не пізніше 24
год після закінчення відповідного строку для подання клопотання чи усунення недоліків.
Також застережено, що витрати за зберігання тимчасово вилученого майна не можуть покладатися на особу, в якої це майно було вилучене. Відшкодування витрат фізичним чи юридичним особам, пов’язаних із зберіганням чи пересиланням майна, яке підлягає негайному поверненню, забезпечуватиме керівник слідчого підрозділу (підрозділу дізнання).
Крім того, ст.174 КПК пропонується доповнити новими частинами, де вказати, що за клопотанням власника або володільця майна накладений арешт має переглядатися на стадії підготовчого судового засідання та/або судового розгляду. Якщо сторона обвинувачення не надасть суду докази, що підтверджують право власності обвинуваченого на це майно, не доведе необхідність такого арешту, то суд має скасувати такий захід забезпечення кримінального провадження.
Читайте статтю: Як вкрасти строки у сторони обвинувачення, - лайфхак від адвоката Андрія Іванця
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.