Главная Блог Консультации от юристов Склали протокол за ст. 130 КУпАП: що робити?

Склали протокол за ст. 130 КУпАП: що робити?

01.08.2024
Просмотров : 5654

Якщо на Вас вже склали протокол за ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані сп’яніння), то єдиним правильним варіантом дій буде звернення до адвоката, який є фахівцем у такій категорії справ.

Коротко пояснимо за рахунок чого виграються такі справи – в основному, за рахунок тих порушень та недоліків, які допускають працівники поліції під час оформлення адміністративного матеріалу. Чим більше таких недоліків – тим кращі шанси виграти справу. Вказані недоліки Вам допоможе встановити адвокат.

Однак для того, щоб Ви могли б хоча б орієнтовно оцінити свої шанси, нижче наводимо перелік обставин, наявність яких допоможе виграти Вам справу. Чим більше вказаних обставин буде у Вашому випадку – тим кращі шанси на перемогу в суді.

1. Незаконна зупинка транспортного засобу

Вичерпний перелік підстав для зупинки водія транспортного засобу міститься у Законі України «Про національну поліцію» та Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 29.12.2021 № 1456.

Якщо ж Вас зупиняють з інших підстав, то така зупинка вважатиметься незаконною. Наприклад, відсутня така підстава для зупинки транспортного засобу, як «перевірка документів».

2. Відсутність доказів керування транспортним засобом

Якщо на відеозаписі працівників поліції не зафіксовано факт керування Вами транспортним засобом та відсутні свідки, які б могли підтвердити факт керування, то це може свідчити про те, що транспортним засобом Ви не керували, тобто не були водієм. А якщо Ви не були водієм, то й підстав проходити огляд на стан сп’яніння немає.

3. Не вчинення дій щодо виявлення ознак сп’яніння

Перед тим, як працівники поліції запропонують Вам проходити огляд на стан сп’яніння, вони повинні:

- встановити наявність у Вас ознак сп’яніння, які визначені Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 № 1452/735. Це можна встановити шляхом перевірки координації рухів, перевірки зіниць очей, перевірки пальців рук на предмет тремтіння тощо.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст