Главная Блог Консультации от юристов Скільки доведеться заплатити українцям за отримання товарів із закордонних інтернет-магазинів

Скільки доведеться заплатити українцям за отримання товарів із закордонних інтернет-магазинів

01.12.2017
Автор: Ares-Dis
Просмотров : 4327

Останнім часом серед українців став популярним інтернет-шопінг. При цьому найбільшою популярністю користуються зарубіжні інтернет-магазини, оскільки ціна та різноманіття товарів у таких інтернет-магазинах особливо приваблюють наших покупців. Та й шопінг закордоном під час відпустки є чи не однією з основних складових гарного відпочинку.

Але не завжди покупці задумуються про необхідність розмитнення придбаного за кордоном товару при ввезенні його в Україну.

На законодавчому рівні встановлено ліміти вартості товарів, які може бути ввезено без необхідності сплати митних платежів. У випадку перевищення таких лімітів, для їх ввезення в Україну необхідно буде сплатити мито. При чому, це правило поширюється і на товари, які пересилаються поштою та міжнародними службами доставки з інтернет-магазинів.

Далі докладніше про встановлені ліміти.

Одразу необхідно відмітити, що під вартістю товарів, яка береться за показник при розрахунку лімітів, слід розуміти вартість товарів, зазначену в рахунку (інвойсі) або квитанції про оплату. За їх відсутності вартість встановлюється на рівні подібних (аналогічних) товарів. А для товарів, які ввозяться в Україну окремо від власника, наприклад, у вантажному відправленні, до розрахункової вартості додається ще й вартість самого перевезення і вартість страхування (за наявності).

Від сплати митних зборів звільняються:

  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або багажі через пункти пропуску в аеропортах,
  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у багажі через інші, крім аеропортів, пункти пропуску (наприклад, перетин кордону пішки, залізничним, автомобільним транспортом),
  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 150 євро, що пересилаються на адресу одного одержувача від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях,
  • товари (крім підакцизних), загальна вартість яких не перевищує 150 євро, що переміщуються окремо від власника товару, наприклад у вантажному відправленні.

Слід звернути увагу, що вказані ліміти «працюють» лише у випадку, коли особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. А у випадках з пересиланням товарів продавцем на адресу покупця, загальна вартість товарів не повинна перевищувати 150 євро на добу, а не 150 євро за один товар або посилку. Оскільки, якщо в один день покупець отримає декілька товарів від одного відправника, вартість кожного з яких не перевищує 150 євро, але разом їх вартість перевищує цей ліміт, виникне необхідність розмитнення таких товарів в Україні.

Тепер детальніше про митні платежі, які необхідно буде сплатити, якщо вказані ліміти було перевищено.

Для товарів, загальна вартість яких не перевищує 10 000 євро, але перевищує ліміти, які було вказано вище, розмір митних платежів становить 10%, а податок на додану вартість (надалі – ПДВ) становить 20% від вартості товарів, яка перевищує встановлений ліміт:

1) Наприклад, якщо вартість товару, який ввозиться особою при перетині кордону автомобільним транспортом, складає 700 євро, то митні платежі розраховуються наступним чином:

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст