Після позову до суду щодо неправомірної відмови у наданні відповіді на інформаційний запит, позивачі часто отримують ухвалу про те, що справа розглядатиметься в одноособовому письмовому скороченому провадженні.
Що означає така форма судового процесу, які в нього плюси і мінуси, чому суди вдаються до такої форми процесу у справах з доступу, – з цими запитаннями «Доступ» звернувся до Михайла Смоковича, заступника голови Вищого адміністративного суду України.
Одноособово чи колегіально?
На одноособовий чи колегіальний розгляд справи впливає статус розпорядника інформації, дії або бездіяльність якого оскаржується, та складність справи.
Справи з доступу, залежно від розпорядника, підсудні як місцевим загальним судам, так і окружним адміністративним судам.
В тих випадках, коли оскаржуються дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ), Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії, справа є підсудною Окружному адміністративному суду. Згідно з ч. 1 ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства суд зобов’язаний розглядати позов у колегіальному складі.
Згадайте новину: Як поводити себе в суді?
Також сам суддя може вирішити, що хоче розглядати справу колегіально – згідно з ч. 2 ст. 24, справи розглядаються колегією у складі трьох суддів з ініціативи судді в разі їх особливої складності.
В інших випадках у судах першої інстанції справи з доступу зазвичай розглядаються одноособово.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.