Главная Блог Новости Рада зобов’язала демонтувати огорожі, які перешкоджають доступу громадян до водойм

Рада зобов’язала демонтувати огорожі, які перешкоджають доступу громадян до водойм

30.10.2019
Просмотров : 2967

Верховна Рада зобов’язала демонтувати огорожі або інші конструкції, які перешкоджають доступу громадян до водойм. Відповідний закон підтримали 314 народних депутатів, пише radiosvoboda.org

«Огорожі або інші конструкції, що встановлені до набрання чинності цим законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів (крім випадків, встановлених законом), підлягають демонтажу протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим законом», – йдеться в прикінцевих положеннях документа.

Згідно із текстом закону, обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до водойм каратиметься штрафом від 3 400 до 6 800 гривень і для підприємців – від 6 800 до 11 900 гривень.

Відповідно до пропонованих змін до Водного кодексу, заборонятиметься обмеження загального водокористування, у тому числі обмеження купання та плавання на човнах, любительського і спортивного рибальства, причалювання до берега у світлу пору доби у зв’язку з перебуванням земельних ділянок прибережних захисних смуг (пляжної зони) у користуванні юридичних або фізичних осіб.

Згадайте новину: Місцева влада має чітко контролювати дозволену в ДБН щільність забудови населених пунктів

Водночас може бути обмеженим доступ громадян до земель охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон та зон особливого режиму використання земель, а також земельних ділянок, на яких розташовані:

  • гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди;
  • об’єкти підвищеної небезпеки;
  • пансіонати, об’єкти реабілітації, спорту, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори, що мають відповідні передбачені законом документи на споруди та на провадження відповідної діяльності;
  • об’єкти природно-заповідного фонду, об’єкти культурної спадщини.

Закон набуває чинності через три місяці після його опублікування. У першому читанні його ухвалили ще в 2015 році.

Згадайте новину: У новій садибній забудові встановлено мінімальну відстань від межі сусідської ділянки, на якій дозволено висаджувати дерева — опубліковано ДБН

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст