Главная Блог Новости Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

25.06.2021
Просмотров : 13477

Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

Укладання угод щодо купівлі-продажу землі сільгосп призначення стартують вже з 1 липня. Як відомо, урядом прийнято низку земельних законодавчих актів, які повинні функціонувати одночасно із ринком сільськогосподарської землі. Так, задля забезпечення прозорості та відповідності закону про ринок земель, змінено порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державна реєстрація права на земельну ділянку в умовах діючого ринку земель сільгосп призначення відбуватиметься дещо у новий спосіб, точніше, для нотаріусів з’явиться декілька нових реєстраційних дій.

Згадайте новину: Кабмін затвердив порядок перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення

На забезпечення виконання ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (далі – ЗУ № 1423) нотаріальні дії щодо реєстрації прав на земельну ділянку розширяться.

Відповідно до прийнятої постанови передбачається:

  • Державна реєстрація наміру власника земельної ділянки щодо продажу його нерухомого майна (такий намір реєструється згідно з заявою власника);
  • Державна реєстрація передачі переважного права користувача земельної ділянки іншій особі (реєструється договір, укладений між суб’єктом переважного права та особою, якій передається таке право).

Також долучається право вносити до Держреєстру заборону передачі в оренду земельної ділянки, що використовується на правах емфітевзису. А от, про державну реєстрацію передачі землі, що перебуває на правах емфітевзису в оренду не сказано ні слова. Якщо з опублікуванням Постанови й дійсно такої можливості не буде – це матиме загрозливий вплив на власника такої землі. Він просто не знатиме, що користувач передав його землю в оренду (це також передбачено ЗУ № 1423) та ще й позбавлений можливості зареєструвати такий перехід, аби убезпечити себе від небажаних наслідків.

Згадайте новину: Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі», – повідомила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Змін також зазнали механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації та тестування на знання законодавства у цій сфері.

Згадайте новину: Кабмін спростив оренду водних об’єктів

Турбує лише те, що у більшості випадків, нотаріуси по ОТГ взагалі не знають про такі зміни і з цим необхідно працювати, шляхом проведення зустрічей з реєстраторами громад з метою введення їх курс справи.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст