Главная Сервисы для юристов Постанови КМУ Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів

Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів | від 29-01-2022 - 255-2011-п

Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 48 від 26.01.2022}

Відповідно до пункту 4 статті 117 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє :

1. Затвердити Порядок зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

ПОРЯДОК
зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів

{У тексті Порядку слова “контролюючий орган” в усіх відмінках замінено словами “уповноважений орган” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }

1. Цей Порядок визначає механізм зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів у разі вчинення ними порушень бюджетного законодавства, визначених пунктами 24, 29 і 38 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України (далі - порушення бюджетного законодавства), зокрема:

{Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }

нецільового використання бюджетних коштів - на суму такого використання;

здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік - на суму таких видатків або наданих кредитів;

здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік - на суму бюджетних коштів, використаних бюджетною установою з іншого бюджету, ніж той, з якого вона утримується.

Не допускається зменшення бюджетних асигнувань за раніше виявлені (в тому числі іншим органом, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням бюджетного законодавства) і усунені порушення бюджетного законодавства.

2. Підставою для зменшення бюджетних асигнувань є протокол про порушення бюджетного законодавства або акт ревізії, в якому зафіксовано факт порушення бюджетного законодавства розпорядником бюджетних коштів у поточному чи минулих бюджетних періодах. Такий протокол або акт складається органом, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням бюджетного законодавства (далі - уповноважений орган).

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }

3. Рішення про зменшення бюджетних асигнувань головному розпоряднику коштів державного бюджету приймає Міністр фінансів, головному розпоряднику коштів місцевого бюджету - керівник місцевого фінансового органу, розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня - головний розпорядник коштів відповідного бюджету.

Рішення про зменшення бюджетних асигнувань на утримання судів, інших органів і установ системи правосуддя Міністр фінансів приймає після погодження з Вищою радою правосуддя.

{Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }

4. У разі встановлення факту порушення бюджетного законодавства уповноважений орган протягом десяти робочих днів з дати підписання протоколу про порушення бюджетного законодавства або реєстрації акта ревізії, а в разі наявності заперечень (зауважень) до акта ревізії - з дати подання письмового висновку щодо таких заперечень (зауважень) подає до Мінфіну (місцевого фінансового органу, головного розпорядника коштів відповідного бюджету) протокол про порушення бюджетного законодавства або засвідчену підписом керівника уповноваженого органу копію акта ревізії, що скріплений печаткою такого органу.

{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }

Разом з копією акта ревізії уповноваженим органом подається довідка про порушення бюджетного законодавства, що складається у порядку, визначеному Мінфіном.

Одночасно з поданням зазначених документів керівник уповноваженого органу приймає в установленому законодавством порядку рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами розпорядника бюджетних коштів, який вчинив порушення бюджетного законодавства.

5. Міністр фінансів (керівник місцевого фінансового органу, головний розпорядник коштів відповідного бюджету) протягом п'яти робочих днів після надходження документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, приймає рішення про зменшення бюджетних асигнувань у поточному бюджетному періоді розпоряднику бюджетних коштів, який вчинив порушення бюджетного законодавства (далі - рішення про зменшення бюджетних асигнувань).

6. Виконання рішення про зменшення бюджетних асигнувань передбачає позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк до завершення поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) в частині фактичного зменшення обсягу бюджетних асигнувань на суму вчиненого порушення бюджетного законодавства.

У разі необхідності до помісячного розпису асигнувань відповідного бюджету вносяться зміни шляхом збалансованого за місяцями коригування обсягу асигнувань у поточному бюджетному періоді на наступні місяці до внесення відповідних змін у бюджетні призначення державного чи місцевого бюджету.

7. У разі необхідності зменшення бюджетних призначень здійснюється шляхом внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) у встановленому порядку.

8. Рішення про зменшення бюджетних асигнувань приймається за кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету та відповідною бюджетною програмою державного бюджету або місцевих бюджетів (кодом та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів), за якими встановлено порушення бюджетного законодавства, крім бюджетних асигнувань за захищеними видатками відповідного бюджету, визначеними статтею 55 Бюджетного кодексу України.

{Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }

У разі встановлення факту порушення бюджетного законодавства за захищеними видатками бюджету, а також, якщо на момент прийняття рішення про зменшення бюджетних асигнувань обсяг невикористаних бюджетних асигнувань за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету та бюджетною програмою державного бюджету або місцевих бюджетів (кодом та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) недостатній для зменшення бюджетних асигнувань, рішення про зменшення бюджетних асигнувань приймається за іншими кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету за такою чи іншою бюджетною програмою державного бюджету або місцевих бюджетів (кодом та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів).

{Абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 }