1. В Україні функціонує єдиний ринок допоміжних послуг.
На ринку допоміжних послуг системний оператор купує допоміжні послуги для забезпечення сталої та надійної роботи об’єднаної енергетичної системи України та забезпечення якості електричної енергії.
2. Учасниками ринку допоміжних послуг є:
системний оператор, який купує та/або використовує допоміжні послуги;
постачальники допоміжних послуг, які пропонують та/або надають допоміжні послуги.
3. На ринку допоміжних послуг можуть придбаватися/надаватися допоміжні послуги для забезпечення:
1) регулювання частоти та активної потужності, підтримання балансу потужності та енергії в об’єднаній енергетичній системі України, а саме:
послуги первинного, вторинного, третинного регулювання із забезпеченням резерву відповідної регулюючої потужності;
послуги із забезпечення резервів нової та/або реконструйованої генеруючої потужності;
2) підтримання параметрів надійності та якості електричної енергії в об’єднаній енергетичній системі України, а саме:
послуги регулювання напруги та реактивної потужності;
послуги із забезпечення відновлення функціонування об’єднаної енергетичної системи України після системних аварій.
Правилами ринку можуть бути передбачені інші допоміжні послуги для забезпечення регулювання частоти та активної потужності, підтримання балансу потужності та енергії в об’єднаній енергетичній системі України та підтримання параметрів надійності та якості електричної енергії в об’єднаній енергетичній системі України.
4. Допоміжні послуги впроваджуються рішенням національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за поданням системного оператора виходячи з потреб системного оператора у певних допоміжних послугах.
5. Функціонування ринку допоміжних послуг здійснюється за правилами ринку, які, зокрема, визначають:
види допоміжних послуг;
вимоги до суб’єктів ринку щодо надання допоміжних послуг та порядок підтвердження відповідності суб’єктів зазначеним вимогам;
зобов’язання суб’єктів ринку щодо обов’язкової участі у ринку допоміжних послуг та обов’язки надання певних допоміжних послуг;
порядок реєстрації постачальників допоміжних послуг;
порядок оприлюднення інформації, пов’язаної з придбанням допоміжних послуг;
порядок придбання/використання допоміжних послуг, у тому числі порядок ціноутворення щодо кожної допоміжної послуги;
підстави для застосування регулювання цін на ринку допоміжних послуг;
відповідальність за ненадання/неналежне надання допоміжних послуг;
порядок врахування при визначенні обсягів небалансів електричної енергії обсягів електричної енергії, відпущеної та/або спожитої постачальником допоміжних послуг у разі надання допоміжних послуг;
порядок проведення розрахунків за допоміжні послуги;
порядок проведення моніторингу виконання постачальниками допоміжних послуг зобов’язань з надання допоміжних послуг.
6. Вимоги до постачальників допоміжних послуг (у тому числі критерії відповідності їх електроенергетичного обладнання потребам системного оператора), яким вони мають відповідати для надання допоміжних послуг, визначаються системним оператором відповідно до кодексу електричних мереж, правил ринку та інших нормативно-технічних документів. Інформація про вимоги до постачальників допоміжних послуг є публічною та підлягає оприлюдненню системним оператором у порядку, визначеному правилами ринку.
Порядок перевірки та порядок проведення випробувань електроустановок постачальника допоміжних послуг з метою підтвердження їх відповідності вимогам системного оператора визначаються кодексом електричних мереж.
7. Перелік допоміжних послуг, що мають в обов’язковому порядку пропонуватися та надаватися системному оператору постачальником допоміжних послуг, визначається правилами ринку.
Суб’єкти ринку електричної енергії зобов’язані зареєструватися у системного оператора для надання відповідних допоміжних послуг як постачальники таких допоміжних послуг у випадках та порядку, визначених правилами ринку.
Виробники зобов’язані брати участь у ринку допоміжних послуг та надавати допоміжні послуги у випадках, визначених правилами ринку.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.