1. Окружна комісія з всеукраїнського референдуму приймає бюлетені для голосування в упаковці підприємства-виготовлювача від представника Центральної виборчої комісії, уповноваженого здійснити таку передачу бюлетенів рішенням Центральної виборчої комісії, не раніш як за сім днів до дня голосування на засіданні відповідної окружної комісії з всеукраїнського референдуму. Окружна комісія з всеукраїнського референдуму складає у трьох примірниках протокол про прийняття бюлетенів для голосування. Зазначений протокол складається у порядку, затвердженому Центральною виборчою комісією, а також підписується уповноваженим представником Центральної виборчої комісії, який здійснює передання бюлетенів для голосування. Перший примірник протоколу передається до Центральної виборчої комісії, другий - зберігається в окружній комісії з всеукраїнського референдуму, третій - невідкладно вивішується у приміщенні окружної комісії з всеукраїнського референдуму для загального ознайомлення.
2. Окружна комісія з всеукраїнського референдуму забезпечує збереження й охорону бюлетенів для голосування, отриманих від Центральної виборчої комісії. Бюлетені зберігаються у приміщенні окружної комісії з всеукраїнського референдуму в закритому сейфі (металевій шафі або окремій кімнаті), що опечатується стрічкою з проставлянням на ній підписів усіх присутніх на засіданні членів комісії та печатки комісії. Сейф (металева шафа чи окрема кімната) постійно (до передачі бюлетенів дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму) перебуває під охороною поліцейського.
3. Окружна комісія з всеукраїнського референдуму не раніш як за три дні до дня голосування, але не пізніш як о 12 годині останньої суботи перед днем голосування, на своєму засіданні передає бюлетені для голосування дільничним комісіям округу в упаковці підприємства-виготовлювача. Бюлетені приймають не менш як три члени кожної дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, уповноважені на це її рішенням.
4. Дільничній комісії з всеукраїнського референдуму передаються всі бюлетені для голосування, на яких зазначений номер відповідної дільниці з всеукраїнського референдуму.
5. Про передачу окружною комісією з всеукраїнського референдуму бюлетенів для голосування дільничним комісіям округу складається протокол у порядку і за формою, встановленими Центральною виборчою комісією. У протоколі зазначаються:
1) номер територіального округу з всеукраїнського референдуму;
2) номер дільниці з всеукраїнського референдуму, членам комісії якої передаються бюлетені;
3) кількість виборців на дільниці з всеукраїнського референдуму згідно зі списком виборців на день складення протоколу;
4) кількість переданих на дільницю з всеукраїнського референдуму бюлетенів для голосування;
5) прізвища та підписи членів дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, які прийняли бюлетені для голосування.
6. Протокол про передачу дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму бюлетенів для голосування складається у трьох примірниках. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу. Перший примірник протоколу надсилається до Центральної виборчої комісії, другий - зберігається в окружній комісії з всеукраїнського референдуму, третій - невідкладно вивішується у приміщенні окружної комісії для загального ознайомлення.
7. Витяг із протоколу за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, із зазначенням відомостей, що стосуються відповідної дільниці з всеукраїнського референдуму, надається разом із бюлетенями для голосування представникам кожної дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, які отримали бюлетені для голосування, за підписами голови і секретаря окружної комісії з всеукраїнського референдуму та трьох членів відповідної дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, засвідчений печаткою окружної комісії.
8. Дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму закордонних дільниць бюлетені для голосування передаються у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією. Уповноважена особа суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму, офіційний спостерігач, які були присутніми при передачі бюлетенів для голосування, мають право на своє прохання невідкладно отримати копії документів, передбачених частиною дев’ятою цієї статті.
9. Уповноважена особа суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму, офіційний спостерігач, які були присутніми при передачі бюлетенів для голосування, мають право на своє прохання невідкладно отримати копії зазначених у частинах першій і п’ятій цієї статті протоколів, засвідчені на кожній сторінці головою і секретарем відповідної комісії з всеукраїнського референдуму та скріплені печаткою комісії, з розрахунку не більш як по одній копії протоколу для відповідного суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму.
10. Члени дільничних комісій звичайних та спеціальних дільниць з всеукраїнського референдуму (крім дільниць на суднах, що перебувають на цей час у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України) транспортують отримані ними бюлетені для голосування до приміщення дільничної комісії з всеукраїнського референдуму в супроводі поліцейського.
11. Приймання бюлетенів для голосування дільничною комісією з всеукраїнського референдуму відбувається на засіданні дільничної комісії невідкладно після прибуття членів комісії, які отримали бюлетені. Члени дільничної комісії перераховують отримані бюлетені, перевіряють відповідність номерів територіального округу та дільниці з всеукраїнського референдуму, зазначених на бюлетенях, дільниці, яка отримала бюлетені для голосування, та проставляють у визначених місцях кожного бюлетеня печатку дільничної комісії з всеукраїнського референдуму.
12. При підрахунку бюлетенів для голосування визначений комісією з всеукраїнського референдуму член комісії рахує бюлетені вголос. Інші члени комісії спостерігають за підрахунком. При підрахунку бюлетенів забороняється поділ комісії на кілька груп, кожна з яких підраховує частину бюлетенів.
13. У разі виявлення невідповідності підрахованої кількості бюлетенів для голосування та кількості, зазначеній у витягу з протоколу окружної комісії з всеукраїнського референдуму про передання бюлетенів для голосування, дільнична комісія з всеукраїнського референдуму складає у двох примірниках акт про невідповідність із зазначенням встановленої рішенням дільничної комісії причини невідповідності. Цей акт складається за формою і в порядку, встановленими Центральною виборчою комісією. Один примірник акта передається до окружної комісії з всеукраїнського референдуму, а другий зберігається у дільничній комісії. За наявності зазначеної невідповідності кількістю бюлетенів для голосування, отриманих дільничною комісією з всеукраїнського референдуму, вважається кількість, встановлена на засіданні дільничної комісії та зафіксована в акті про невідповідність і в протоколі засідання комісії.
14. Бюлетені зберігаються у приміщенні дільничної комісії з всеукраїнського референдуму в закритому сейфі (металевій шафі), що опечатується на тому самому засіданні комісії стрічкою з проставлянням на ній підписів усіх присутніх на засіданні комісії та печатки комісії з всеукраїнського референдуму і постійно (до початку підготовчого засідання комісії, передбаченого статтею 105 цього Закону) перебуває під охороною поліцейського.
15. У разі неможливості передачі бюлетенів від Центральної виборчої комісії до окружної комісії з всеукраїнського референдуму відповідні бюлетені вважаються невикористаними та погашаються Центральною виборчою комісією шляхом передачі їх для знищення до підприємства-виготовлювача. Бюлетені знищуються підприємством-виготовлювачем у присутності представників Центральної виборчої комісії та контрольної комісії, утвореної Центральною виборчою комісією відповідно до частини четвертої статті 102 цього Закону, про що складається відповідний акт.
У разі неможливості передачі бюлетенів від окружної комісії з всеукраїнського референдуму до дільничної комісії з всеукраїнського референдуму відповідні бюлетені вважаються невикористаними, про що складається у двох примірниках акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Один примірник акта надсилається до Центральної виборчої комісії, другий - зберігається у відповідній окружній комісії з всеукраїнського референдуму. Такі бюлетені погашаються окружною комісією після закінчення голосування шляхом відокремлення правого нижнього кута бюлетеня. Погашені невикористані бюлетені запаковуються, на пакеті робиться напис "Невикористані бюлетені, погашені окружною комісією з всеукраїнського референдуму", зазначаються номер територіального округу, номер дільниці з всеукраїнського референдуму, кількість запакованих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів окружної комісії з всеукраїнського референдуму та печатка комісії.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.